Virtuální platební karta

Zveřejněno: 05.07.2022

Virtuální platební karta je v podstatě klasická platební karta, kterou nemáte fyzicky, ale pouze virtuálně. Nejčastěji jí máte v mobilním telefonu, ale použít lze v dnešní době například i v chytrých hodinkách. Samozřejmě si můžete svou klasickou platební kartu také nahrát do virtuální podoby nejčastěji přes služby Google Pay a Apple Pay. Ale hlavní výhodou virtuální platební karty je to, že si jí založíte online, karta do pár okamžiků funguje a můžete jí ihned používat. Stejně tak jednoduché je poté kartu zrušit. Nepodporují to samozřejmě všechny instituce, ale ty které podporují, tak naleznete často pojem jednorázová virtuální platební karta, kterou dokonce můžete využít pouze na jedno placení a karta se sama zruší

Jak funguje virtuální platební karta?

Nejprve si musíte vybrat organizaci u které si svou kartu aktivujete. Poté si kartu vygenerujete a nahrajete si jí do mobilu nebo chytrých hodinek, což se nejčastěji dělá přes Google Pay  nebo Apple  Pay, podle toho zda máte Android telefon nebo iOS telefon od Apple. Poté když chcete platit, tak jednoduše přiložíte k terminálu mobil či hodinky, naběhne aplikace Google Pay nebo Apple Pay a platba je provedena. 

Je virtuální karta bezpečná?

Ano, obecně se dá říci, že je dokonce bezpečnější než klasická platební karta. Mobilní telefon sice můžete ztratit, ale karta je stále chráněna zabezpečením telefonu, otiskem prstu a podobně, podle toho jaký stupeň zabezpečení si nastavíte. 

Nejlepší virtuální platební karty

V současné době jsou v České republice nejlepší tyto virtuální platební karty

  • Twisto
  • Revolut
  • Monese
  • mBank
  • Curve
  • Creditas
  • Česká spořitelna
  • Komerční banka

Twisto virtuální karta - recenze

Twisto karta je známá především díky konceptu “nakup teď, zaplať později”. Rozsah služeb společnosti Twisto se však stále vylepšuje a díky tomu naleznete od společnosti Twisto také virtuální platební kartu. Registrace virtuální platební karty Twisto je zdarma. Kartu si lze bez problémů nahrát do Google Pay nebo Apple Pay a tak jí můžete kromě internetových plateb používat i v kamenných obchodech. 

+ Snadné propojení s Google Pay / Apple Pay
+ Splácení výdajů zpětně
+ Přehled výdajů lze vidět v aplikaci

- Nepodporuje jednorázové virtuální karty

Získat TWISTO kartu >

Revolut virtuální karta - recenze

Revolut karta je karta od společnosti Revolut. Kromě samotné karty se společnost Revolut proslavila například možností vést svůj účet až ve 31 měnách nebo možností nakoupit si přes Revolut kryptoměny. Revolut nabízí dvě varianty virtuální karty a to konkrétně jednorázovou virtuální kartu nebo trvalou virtuální kartu

+ Snadné propojení s Google Pay / Apple Pay
+ Jednorázová i trvalá virtuální karta
+ Přehled výdajů lze vidět v aplikaci

- Jednorázové karty lze generovat pouze v rámci placených tarifů

Monese virtuální karta - recenze

Monese virtuální karta je karta spadající pod britskou banku Monese, což je virtuální banka. Kartu si lze snadno vytvořit, ale je nutné nejprve založit u banky účet a vystavit klasickou kartu, až poté lze vygenerovat virtuální. 

+ Snadné propojení s Google Pay / Apple Pay
+ Zřízení karty i její používání je zdarma

- Je nutné nejprve zřídit klasickou kartu

mBank virtuální karta - recenze

Banku mBank není třeba nijak dlouze představovat. I tato banka nabízí virtuální kartu, ale nejedná se o klasický produkt, ale pouze o dočasnou kartu při čekání na fyzickou kartu nebo je vystavena také v případě, že svou fyzickou kartu ztratíte. 

+ Užitečná karta při čekání na fyzickou kartu

- Nejedná se o klasickou virtuální kartu

Curve virtuální karta - recenze

Curve není klasická virtuální karta, ale aplikace, která spojí Vaše současné karty do jedné. Díky tomu nemusíte nosit všechny karty u sebe a pamatovat si PIN. Další výhodou je, že pomocí této aplikace lze vybírat u většiny bankomatů bez poplatků. Také lze využívat výhody u určitých obchodníků, například Lidl, Tesco či Ikea. 

+ Snadné propojení s Google Pay / Apple Pay
+ Cashback s vybranými partnery
+ Spojení karet do jedné

- Je nutné vlastnit fyzickou kartu Curve

Creditas virtuální karta - recenze

Creditas virtuální karta je karta od banky Creditas. Pro aktivaci karty je nutné mít účet u této banky, ale založíte ho snadno online. Creditas aktuálně nabízí jenom trvalou virtuální kartu, nenabízí jednorázovou virtuální kartu. 

+ Snadné propojení s Google Pay / Apple Pay
+ Založení online

- Nepodporuje jednorázové karty
- Nutno založit účet

Česká spořitelna virtuální karta - recenze

Česká spořitelna nabízí jednorázové i trvalé virtuální karty. Karta se generuje online v internetovém bankovnictví George a zde se velice snadno i karta zruší. Kartu lze také bez problému přidat do Google Pay i Apple Pay.

+ Založení karty online
+ Jednorázové i trvalé platební karty
+ Zrušení karty online

- Nutno založit účet u České spořitelny

Komerční banka virtuální karta - recenze

Další banka podporující virtuální karty je Komerční banka. Ta nabízí virtuální platební kartu pod názvem e-Card. Určena je výhradně pro internetové platby. Sice se jedná o virtuální platební kartu, ale paradoxně nelze zřídit online. 

+ Lze zřídit i bez nutnosti zřídit účet u KB

- Nelze zřídit online, musíte navštívit pobočku
- Nelze propojit s internetovými peněženkami

Závěr

Virtuální platební karty jsou určitě další krok kupředu. Bohužel zatím není podporována všemi bankami a v některých případech karta není jednorázová, což poté zvyšuje pravděpodobnost jejího zneužití oproti jednorázové kartě, která zanikne hned po použití. Jednárázové virtuální karty v tento okamžik nabízí pouze Česká spořitelna a Revolut. Všechny karty lze také propojit s internetovými peněženkami a zřídit online kromě karty Komerční banka, která je v tomto směru zaostalá. 

Další podobné články
CSS partner - Jak zlevnit Google Nákupy až o 20%
Pokud provozujete vlastní e-shop, inzerujete produkty na google v rámci reklamy Google Nákupy a chcete ušetřit za provoz, potom je pro Vás ideální cesta zapojení přes CSS Partnera , který Vám umožní ušetřit na ceně prokliku až 20%. Co je to CSS program? CSS Program je reakcí Google na rozhodnutí ..
Hořčík
Hořčík je důležitý pro správné fungování našeho těla a hraje mnoho různých rolí v našem zdraví. Některé z hlavních funkcí hořčíku v těle jsou podpora zdravého srdce, posílení kostí, regulace metabolismu, podpora imunitního systému a uklidnění nervového systému. Kde získat hořčík Hořčík se nachází ..
Reklamace - začínají platit nová pravidla
Novela zákona o ochraně spotřebitele přináší změny ve vztazích mezi zákazníky a obchodníky. Tyto změny se týkají také reklamací. Novela by měla platit už před Vánoci. Odpovědnost za vady se prodlužuje Odpovědnost za vady se nově prodlužuje, což jistě potěší samotné zákazníky. Prodlužuje se lhůta z..