Puzzle

Zveřejněno: 11.07.2018

Puzzle patří k neoblíbenějším rébusům na světě. Skládání puzzle je velice tvůrčí činnost, která rozvíjí logické myšlení a představivost.

Zábava jménem Puzzle

Je to hračka, které propadlo několik generací po sobě. Puzzle skládal v životě snad každý. Je to zábava, která se věkem neomrzí. Někteří mají skládání puzzle jako koníček. Skládaní puzzle je velice zábavná činnost. Z jednotlivých dílku, které do sebe přesně zapadají se složí předem určený tvar nebo obraz. Když se zapojí do skládání puzzle více lidí, tak se s přehledem může stát i společenskou hrou.

Výroba Puzzle

Puzzle se vytváří z obrázku namalovaného na prkénko a rozřezávají se na mnoho malých dílků. Rozřezané díly jsou různé. Dílky puzzle jsou pravidelné či nepravidelné. Pomalované prkénko se obvykle rozřezává pomocí lupénkové pily nebo laserem. Puzzle se dnes vyrábějí i z tvrdého papíru a lepenky.    

Druhy Puzzle

Existuje mnoho druhů puzzle. Puzzle mohou být 3D, dřevěné, pěnové a další. Puzzle jsou rozděleny do kategorií podle počtu kusů dílků. Puzzle se může skládat třeba jen z několika velkých částeček (dětské puzzle), ale může jich být také několik tisíc. V tomto případě se už jedná o puzzle pro pokročilé.

Velikosti Puzzle

20 dílků, 24 dílků, 48 dílků, Mini 54 dílků, 60 dílků, 80 dílků, 99 dílků, 100 dílků, 200 dílků, 260 dílků, 300 dílků, 400 dílků, 500 dílků, 750 dílků, 1000 dílků, 1500 dílků, 2000 dílků, 3000 dílků, 4000 dílků, 5000 dílků, 6000 dílků, 9000 dílků, 10000 dílků, 13200 dílků a 18000 dílků. Pokud skládáte početnější puzzle, je výhodné udělat si v rozložení částeček nějaký systém. Například na jednu hromádku dát všechny krajové částečky atd.       

Další podobné články
Hotelové zapínání
Pokud se zajímáte o hotelový textil nebo obecně o textil, jistě jste už narazili na frázi hotelové zapínání . Možná Vás zaskočilo, co tato fráze znamená? Je to typ zapínání, stejně tak jako je například klasické zipové zapínání či starší knoflíkové zapínání, tak hotelové zapínání je navrženo primár..
Hotelový textil
Hotelový textil je speciální kategorie textilu, který je určen primárně pro komerční účely. Nejčastější využití naleznete hotelový textil zejména pro ubytovací zařízení, hotely, pensiony či případně stravovací zařízení. Hotelové povlečení má často různé úpravy, díky kterým je poté textil kvalitnějš..
Selen
Selen hraje roli v boji proti volným radikálům. Také příznivě ovlivňuje obranyschopnost, štítnou žlázu a tvorbu spermií. Pokud ho však máte nedostatek nebo nadbytek, tělu to neprospívá. Na co má vliv selen obranyschopnost spermie (zrání a pohyblivost) činnost štítné žlázy nehty vlasy Kde selen z..