Puzzle

Zveřejněno: 11.07.2018

Puzzle patří k neoblíbenějším rébusům na světě. Skládání puzzle je velice tvůrčí činnost, která rozvíjí logické myšlení a představivost.

Zábava jménem Puzzle

Je to hračka, které propadlo několik generací po sobě. Puzzle skládal v životě snad každý. Je to zábava, která se věkem neomrzí. Někteří mají skládání puzzle jako koníček. Skládaní puzzle je velice zábavná činnost. Z jednotlivých dílku, které do sebe přesně zapadají se složí předem určený tvar nebo obraz. Když se zapojí do skládání puzzle více lidí, tak se s přehledem může stát i společenskou hrou.

Výroba Puzzle

Puzzle se vytváří z obrázku namalovaného na prkénko a rozřezávají se na mnoho malých dílků. Rozřezané díly jsou různé. Dílky puzzle jsou pravidelné či nepravidelné. Pomalované prkénko se obvykle rozřezává pomocí lupénkové pily nebo laserem. Puzzle se dnes vyrábějí i z tvrdého papíru a lepenky.    

Druhy Puzzle

Existuje mnoho druhů puzzle. Puzzle mohou být 3D, dřevěné, pěnové a další. Puzzle jsou rozděleny do kategorií podle počtu kusů dílků. Puzzle se může skládat třeba jen z několika velkých částeček (dětské puzzle), ale může jich být také několik tisíc. V tomto případě se už jedná o puzzle pro pokročilé.

Velikosti Puzzle

20 dílků, 24 dílků, 48 dílků, Mini 54 dílků, 60 dílků, 80 dílků, 99 dílků, 100 dílků, 200 dílků, 260 dílků, 300 dílků, 400 dílků, 500 dílků, 750 dílků, 1000 dílků, 1500 dílků, 2000 dílků, 3000 dílků, 4000 dílků, 5000 dílků, 6000 dílků, 9000 dílků, 10000 dílků, 13200 dílků a 18000 dílků. Pokud skládáte početnější puzzle, je výhodné udělat si v rozložení částeček nějaký systém. Například na jednu hromádku dát všechny krajové částečky atd.       

Další podobné články
Co nedělat na Nový rok - pověry a zvyky
Zřejmě také znáte přísloví “Jak na Nový rok, tak po celý rok”. Z toho vychází také mnoho pověr a zvyků. Vyhněte se hádkám a mrzutostem Pokud se budete na Nový rok hádat nebo budete mrzutí, budete mrzutí poté celý rok. Proto se vyhněte hádkám. Vyneste koše a vyžehlete prádlo Do nového roku se toti..
Reklamace - začínají platit nová pravidla
Novela zákona o ochraně spotřebitele přináší změny ve vztazích mezi zákazníky a obchodníky. Tyto změny se týkají také reklamací. Novela by měla platit už před Vánoci. Odpovědnost za vady se prodlužuje Odpovědnost za vady se nově prodlužuje, což jistě potěší samotné zákazníky. Prodlužuje se lhůta z..
Povlečení Minecraft
Povlečení Minecraft je povlečení na téma úspěšné hry Minecraft . Díky povlečení Minecraft můžete zpříjemnit pokoj fanouškům hry Minecraft. Co je to Minecraft? Minecraft je počítačová hra, která se odehrává v otevřeném světě, kde má hráč neomezenou svobodu pohybu a činnosti. Hra je napsaná v progr..