Puzzle

Zveřejněno: 11.07.2018

Puzzle patří k neoblíbenějším rébusům na světě. Skládání puzzle je velice tvůrčí činnost, která rozvíjí logické myšlení a představivost.

Zábava jménem Puzzle

Je to hračka, které propadlo několik generací po sobě. Puzzle skládal v životě snad každý. Je to zábava, která se věkem neomrzí. Někteří mají skládání puzzle jako koníček. Skládaní puzzle je velice zábavná činnost. Z jednotlivých dílku, které do sebe přesně zapadají se složí předem určený tvar nebo obraz. Když se zapojí do skládání puzzle více lidí, tak se s přehledem může stát i společenskou hrou.

Výroba Puzzle

Puzzle se vytváří z obrázku namalovaného na prkénko a rozřezávají se na mnoho malých dílků. Rozřezané díly jsou různé. Dílky puzzle jsou pravidelné či nepravidelné. Pomalované prkénko se obvykle rozřezává pomocí lupénkové pily nebo laserem. Puzzle se dnes vyrábějí i z tvrdého papíru a lepenky.    

Druhy Puzzle

Existuje mnoho druhů puzzle. Puzzle mohou být 3D, dřevěné, pěnové a další. Puzzle jsou rozděleny do kategorií podle počtu kusů dílků. Puzzle se může skládat třeba jen z několika velkých částeček (dětské puzzle), ale může jich být také několik tisíc. V tomto případě se už jedná o puzzle pro pokročilé.

Velikosti Puzzle

20 dílků, 24 dílků, 48 dílků, Mini 54 dílků, 60 dílků, 80 dílků, 99 dílků, 100 dílků, 200 dílků, 260 dílků, 300 dílků, 400 dílků, 500 dílků, 750 dílků, 1000 dílků, 1500 dílků, 2000 dílků, 3000 dílků, 4000 dílků, 5000 dílků, 6000 dílků, 9000 dílků, 10000 dílků, 13200 dílků a 18000 dílků. Pokud skládáte početnější puzzle, je výhodné udělat si v rozložení částeček nějaký systém. Například na jednu hromádku dát všechny krajové částečky atd.       

Další podobné články
Mléčné zuby - kdy rostou a kdy vypadávají?
Mléčné zuby jsou první sada zubů, kterou člověk získává. Mléčné zuby se objevují u dětí obvykle kolem 6 měsíců věku a kompletní sada obsahuje 20 zubů. Postupně se začnou mezi 6 a 12 lety vyměňovat za trvalé zuby, kdy většinou začíná proces ztráty mléčných zubů a růstu trvalých zubů. Je důležité peč..
CSS partner - Jak zlevnit Google Nákupy až o 20%
Pokud provozujete vlastní e-shop, inzerujete produkty na google v rámci reklamy Google Nákupy a chcete ušetřit za provoz, potom je pro Vás ideální cesta zapojení přes CSS Partnera , který Vám umožní ušetřit na ceně prokliku až 20%. Co je to CSS program? CSS Program je reakcí Google na rozhodnutí ..
Hořčík
Hořčík je důležitý pro správné fungování našeho těla a hraje mnoho různých rolí v našem zdraví. Některé z hlavních funkcí hořčíku v těle jsou podpora zdravého srdce, posílení kostí, regulace metabolismu, podpora imunitního systému a uklidnění nervového systému. Kde získat hořčík Hořčík se nachází ..