Osivo

Zveřejněno: 21.07.2021

Pokud si chcete vypěstovat vlastní rostliny, je ideální zakoupit si osivo. Pomocí kvalitního osiva si můžete vypěstovat například vlastní zeleninu, ale stejně tak se prodává osivo bylinek a samozřejmě osivo květin. 

Osivo zeleniny

Semena zeleniny se dělí zejména podle druhu. Mezi nejčastější patří semena kořenové zeleniny, košťálové zeleniny, cibulové zeleniny, listové zeleniny, luskovin a semena plodové zeleniny. 

Osivo bylinek

Do této sekce se řadí především semínka aromatických rostlin a také semínka léčivých rostlin. Můžete si tak například pěstovat vlastní šalvěj, rozmarýn, bazalku, kopr a další bylinky. 

Osivo květin

Semínka květin lze rozdělit například na trvalky, jednoletky, dvouletky a skleníkové květiny. 

Další podobné články
Proč se poslední knoflík u saka nezapíná
Také už jste se setkali s tím, že poslední knoflík u saka se nezapíná ? Ano, je to tak. Jedná se o častou otázku z oblasti módy. Ptáte se proč? Na to existuje více teorií. Jednou z nich je příběh o britském králi Eduardu VII. Ten si musel nechávat rozepnutý knoflík z důvodu své tloušťky u vesty i u..
Alžbětiny příze
Hledáte Alžbětiny příze ? Příze, respektivě textilní vlákna, obecně lze rozdělit podle textilního vlákna na příze rostlinné, živočišné, minerální a umělé. Rostlinné jsou vyráběny z bavlny, lenu, juty, konopí, sisalu a podobně. Co se týká živočišných přízí, tak zde můžeme uvést jako zástupce vlnu, p..
Připlétací příze
Připlétací příze se používají ke zpevnění úpletů například do ponožek nebo nápletů. Pletenina je díky tomu pevnější, dobře trží tvar a také hezky pruží. Přípletací příze tedy mají trošku jiný účel než pletací příze . Pletací příze nabízí samozřejmě více různých výrobců a nelze tedy doporučit žádnéh..