Hotelové zapínání

Zveřejněno: 11.09.2022

Pokud se zajímáte o hotelový textil nebo obecně o textil, jistě jste už narazili na frázi hotelové zapínání. Možná Vás zaskočilo, co tato fráze znamená? Je to typ zapínání, stejně tak jako je například klasické zipové zapínání či starší knoflíkové zapínání, tak hotelové zapínání je navrženo primárně pro komerční využití. Jeho výhoda spočívá zejména v možnosti rychlejší výměny povlečení, protože zipové zapínání by bylo příliš pomalé a o knoflíkovém ani nemluvím. 

Hotelové zapínání bylo navrženo tak, že povlečení má přesah nebo také můžete narazit na frázi “hotelová kapsa” a polštář či peřina se jednoduše vloží do povlečení a díky tomuto přesahu nevypadne. Povlečení se tedy nemusí poté složitě a pomalu zapínat. 

Další podobné články
Hotelový textil
Hotelový textil je speciální kategorie textilu, který je určen primárně pro komerční účely. Nejčastější využití naleznete hotelový textil zejména pro ubytovací zařízení, hotely, pensiony či případně stravovací zařízení. Hotelové povlečení má často různé úpravy, díky kterým je poté textil kvalitnějš..
Alžbětiny příze
Hledáte Alžbětiny příze ? Příze, respektivě textilní vlákna, obecně lze rozdělit podle textilního vlákna na příze rostlinné, živočišné, minerální a umělé. Rostlinné jsou vyráběny z bavlny, lenu, juty, konopí, sisalu a podobně. Co se týká živočišných přízí, tak zde můžeme uvést jako zástupce vlnu, p..
Připlétací příze
Připlétací příze se používají ke zpevnění úpletů například do ponožek nebo nápletů. Pletenina je díky tomu pevnější, dobře trží tvar a také hezky pruží. Přípletací příze tedy mají trošku jiný účel než pletací příze . Pletací příze nabízí samozřejmě více různých výrobců a nelze tedy doporučit žádnéh..