Hotelový textil

Zveřejněno: 11.09.2022

Hotelový textil je speciální kategorie textilu, který je určen primárně pro komerční účely. Nejčastější využití naleznete hotelový textil zejména pro ubytovací zařízení, hotely, pensiony či případně stravovací zařízení. Hotelové povlečení má často různé úpravy, díky kterým je poté textil kvalitnější a déle vydrží. 

Hotelové zapínání

Pokud se zajímáte o hotelový textil a kupujete povlečení, můžete se často setkat s termínem hotelové zapínání. Jedná se o speciální druh zapínání, díky kterému lze povlečení snadno vyměnit, protože použití klasického zipového nebo knoflíkového zapínání by v tomto případě nebylo praktické. Toto zapínání se může také označovat jako hotelová kapsa nebo se lze setkat i s termínem přesahová kapsa. Povlečení nemá žádné zapínání, ale má přesah, díky kterému polštář či peřinu snadno a rychle vyměníte. 

Český hotelový textil

Pokud preferujete český textil, jistě Vás potěší, že i mnoho českých výrobců se specializuje na hotelový textil. Díky tomu seženete hotelový textil vyrobený v české republice, což Vám umožňuje snažší komunikaci v případě jakýchkoliv problémů. Navíc je benefit také to, že čeští výrobci jsou často schopni Vám vyjít vstříc ohledně individuálních úprav hotelového textilu. 

Další podobné články
Hotelové zapínání
Pokud se zajímáte o hotelový textil nebo obecně o textil, jistě jste už narazili na frázi hotelové zapínání . Možná Vás zaskočilo, co tato fráze znamená? Je to typ zapínání, stejně tak jako je například klasické zipové zapínání či starší knoflíkové zapínání, tak hotelové zapínání je navrženo primár..
Alžbětiny příze
Hledáte Alžbětiny příze ? Příze, respektivě textilní vlákna, obecně lze rozdělit podle textilního vlákna na příze rostlinné, živočišné, minerální a umělé. Rostlinné jsou vyráběny z bavlny, lenu, juty, konopí, sisalu a podobně. Co se týká živočišných přízí, tak zde můžeme uvést jako zástupce vlnu, p..
Připlétací příze
Připlétací příze se používají ke zpevnění úpletů například do ponožek nebo nápletů. Pletenina je díky tomu pevnější, dobře trží tvar a také hezky pruží. Přípletací příze tedy mají trošku jiný účel než pletací příze . Pletací příze nabízí samozřejmě více různých výrobců a nelze tedy doporučit žádnéh..