Granule pro psy

Zveřejněno: 03.08.2021

Pokud máte doma psa, jistě se zajímáte o to, jak vybrat ideální granule pro psa. Pokusíme se Vám pomoci a poradíme Vám, jaké parametry se vyplatí sledovat u granulí. Jedná se primárně o složení granulí. Informace o složení výrobku by určitě měla být uvedena u každých kvalitnějších granulí. Jaké parametry je tedy vhodné sledovat?

Maso

Ideálně hodně masa. Pes sice není čistý masožravec, ale v jeho stravě by měly převládat bílkoviny z živočišných zdrojů. V praxi to tedy znamená, že ve složení granulí by největší procento zastoupení mělo být právě maso. Také je důležité, jestli je maso v čerstvém nebo sušeném stavu, kde byla z masa odstraněna voda. 

Tip pro Vás: Jak rozeznat čerstvé maso od sušeného? Pojmenování „kuřecí“ či „kuřecí maso“ znamená surovinu v čerstvém stavu, „dehydrované kuřecí maso“, „sušené kuřecí maso“ nebo „kuřecí moučka“ pak ve stavu sušeném.

Prémiové nebo superprémiové granule?

Neexistují pravidla pro označování těchto "skupin" granulí. Zpravidla se k tomuto označení uchylují výrobci, kteří nabízejí různé řady krmiva a chtějí je od sebe nějak odlišit. Pro orientaci mezi výrobci však tuto informaci vůbec nepotřebujeme. Raději se tedy zaměříme na ty důležitější.

Jak číst složení výrobků

Složení udává zastoupení surovin v krmivu. Obvykle jsou řazeny podle zastoupení - první položka tedy bude mít největší zastoupení v krmivu. Zároveň se však rozhodně vyplatí sledovat každé slovo, protože výrobci se snaží “nahánět” různá čísla a proto zde nalezneme také fráze “hydrolyzovaný, sušený, moučka”.  Pokud pejska nepřikrmujeme masem či masovými konzervami, tak by maso mělo být uvedeno ve složení na prvním místě. Krmiva, která se mají čím chlubit, uvádějí také procenta.

Další podobné články
Proč se poslední knoflík u saka nezapíná
Také už jste se setkali s tím, že poslední knoflík u saka se nezapíná ? Ano, je to tak. Jedná se o častou otázku z oblasti módy. Ptáte se proč? Na to existuje více teorií. Jednou z nich je příběh o britském králi Eduardu VII. Ten si musel nechávat rozepnutý knoflík z důvodu své tloušťky u vesty i u..
Alžbětiny příze
Hledáte Alžbětiny příze ? Příze, respektivě textilní vlákna, obecně lze rozdělit podle textilního vlákna na příze rostlinné, živočišné, minerální a umělé. Rostlinné jsou vyráběny z bavlny, lenu, juty, konopí, sisalu a podobně. Co se týká živočišných přízí, tak zde můžeme uvést jako zástupce vlnu, p..
Připlétací příze
Připlétací příze se používají ke zpevnění úpletů například do ponožek nebo nápletů. Pletenina je díky tomu pevnější, dobře trží tvar a také hezky pruží. Přípletací příze tedy mají trošku jiný účel než pletací příze . Pletací příze nabízí samozřejmě více různých výrobců a nelze tedy doporučit žádnéh..