Granule pro psy

Zveřejněno: 03.08.2021

Pokud máte doma psa, jistě se zajímáte o to, jak vybrat ideální granule pro psa. Pokusíme se Vám pomoci a poradíme Vám, jaké parametry se vyplatí sledovat u granulí. Jedná se primárně o složení granulí. Informace o složení výrobku by určitě měla být uvedena u každých kvalitnějších granulí. Jaké parametry je tedy vhodné sledovat?

Maso

Ideálně hodně masa. Pes sice není čistý masožravec, ale v jeho stravě by měly převládat bílkoviny z živočišných zdrojů. V praxi to tedy znamená, že ve složení granulí by největší procento zastoupení mělo být právě maso. Také je důležité, jestli je maso v čerstvém nebo sušeném stavu, kde byla z masa odstraněna voda. 

Tip pro Vás: Jak rozeznat čerstvé maso od sušeného? Pojmenování „kuřecí“ či „kuřecí maso“ znamená surovinu v čerstvém stavu, „dehydrované kuřecí maso“, „sušené kuřecí maso“ nebo „kuřecí moučka“ pak ve stavu sušeném.

Prémiové nebo superprémiové granule?

Neexistují pravidla pro označování těchto "skupin" granulí. Zpravidla se k tomuto označení uchylují výrobci, kteří nabízejí různé řady krmiva a chtějí je od sebe nějak odlišit. Pro orientaci mezi výrobci však tuto informaci vůbec nepotřebujeme. Raději se tedy zaměříme na ty důležitější.

Jak číst složení výrobků

Složení udává zastoupení surovin v krmivu. Obvykle jsou řazeny podle zastoupení - první položka tedy bude mít největší zastoupení v krmivu. Zároveň se však rozhodně vyplatí sledovat každé slovo, protože výrobci se snaží “nahánět” různá čísla a proto zde nalezneme také fráze “hydrolyzovaný, sušený, moučka”.  Pokud pejska nepřikrmujeme masem či masovými konzervami, tak by maso mělo být uvedeno ve složení na prvním místě. Krmiva, která se mají čím chlubit, uvádějí také procenta.

[box category=160499]

Další podobné články
Chrániče matrace
Chrániče matrace jsou určené k ochraně matrace před poškozením a znečištěním. Mohou být vyrobeny z různých materiálů - například se používá bavlna, polyester, mikrovlákno. Samozřejmě je vhodné při výběru zohledit i další vlastnosti - voděodolnost, prachotěsnost nebo proti-alergenní účinky. Hlavním..
Bavlněná prostěradla
Bavlněná prostěradla jsou výbornou volbou pro každodenní použití. Bavlna je přírodní materiál, který je měkký, prodyšný a příjemný na dotek. Díky těmto vlastnostem jsou bavlněná prostěradla oblíbená u mnoha lidí. Při výběru bavlněného prostěradla je důležité zvolit správnou velikost pro vaše lůžko...
Jersey prostěradla
Jersey prostěradla jsou vyrobená z jemné příze pletené do proužků, které jsou následně spojeny dohromady. Tento druh prostěradel je velmi elastický, měkký a pohodlný. Jersey prostěradla jsou obvykle vyrobená z bavlny nebo bavlněné směsi, což zajišťuje jejich příjemnou měkkost a dobré vlastnosti pro..