Granule pro psy

Zveřejněno: 03.08.2021

Pokud máte doma psa, jistě se zajímáte o to, jak vybrat ideální granule pro psa. Pokusíme se Vám pomoci a poradíme Vám, jaké parametry se vyplatí sledovat u granulí. Jedná se primárně o složení granulí. Informace o složení výrobku by určitě měla být uvedena u každých kvalitnějších granulí. Jaké parametry je tedy vhodné sledovat?

Maso

Ideálně hodně masa. Pes sice není čistý masožravec, ale v jeho stravě by měly převládat bílkoviny z živočišných zdrojů. V praxi to tedy znamená, že ve složení granulí by největší procento zastoupení mělo být právě maso. Také je důležité, jestli je maso v čerstvém nebo sušeném stavu, kde byla z masa odstraněna voda. 

Tip pro Vás: Jak rozeznat čerstvé maso od sušeného? Pojmenování „kuřecí“ či „kuřecí maso“ znamená surovinu v čerstvém stavu, „dehydrované kuřecí maso“, „sušené kuřecí maso“ nebo „kuřecí moučka“ pak ve stavu sušeném.

Prémiové nebo superprémiové granule?

Neexistují pravidla pro označování těchto "skupin" granulí. Zpravidla se k tomuto označení uchylují výrobci, kteří nabízejí různé řady krmiva a chtějí je od sebe nějak odlišit. Pro orientaci mezi výrobci však tuto informaci vůbec nepotřebujeme. Raději se tedy zaměříme na ty důležitější.

Jak číst složení výrobků

Složení udává zastoupení surovin v krmivu. Obvykle jsou řazeny podle zastoupení - první položka tedy bude mít největší zastoupení v krmivu. Zároveň se však rozhodně vyplatí sledovat každé slovo, protože výrobci se snaží “nahánět” různá čísla a proto zde nalezneme také fráze “hydrolyzovaný, sušený, moučka”.  Pokud pejska nepřikrmujeme masem či masovými konzervami, tak by maso mělo být uvedeno ve složení na prvním místě. Krmiva, která se mají čím chlubit, uvádějí také procenta.

Další podobné články
Granule pro psy
Pokud máte doma psa, jistě se zajímáte o to, jak vybrat ideální granule pro psa. Pokusíme se Vám pomoci a poradíme Vám, jaké parametry se vyplatí sledovat u granulí. Jedná se primárně o složení granulí. Informace o složení výrobku by určitě měla být uvedena u každých kvalitnějších granulí. Jaké par..
Travní osivo
Pokud chcete kvalitní krásný a sytě zelený trávník, je základem správné osivo . Pečlivá a správná volba travního osiva se rozhodně vyplatí a nehraje roli, jestli se jedná o renovaci současného trávníku nebo výměně trávníku za zcela nový. Jaké vybrat travní osivo? Ideální je travní osivo vynikajíc..
Osivo
Pokud si chcete vypěstovat vlastní rostliny, je ideální zakoupit si osivo. Pomocí kvalitního osiva si můžete vypěstovat například vlastní zeleninu, ale stejně tak se prodává osivo bylinek a samozřejmě osivo květin. Osivo zeleniny Semena zeleniny se dělí zejména podle druhu. Mezi nejčastější patří ..