Péřový polštář

Zveřejněno: 04.05.2022

Péřový polštář neboli polštář naplněný peřím patřil v dřívějších dobách k nejoblíbenějším variantám polštáře. V dnešní době už se příliš nepoužívá, protože ho nahrazují jiné moderní materiály a také zdravotní polštáře s línou pěnou, nicméně i tento typ polštáře si stále najde své příznivce. Nejčastěji se setkáme s polštáři z husího a kachního peří, které se dají v dnešní době ještě bez problémů sehnat. 

Mnoho výrobců udává velmi dlouhou životnost péřových polštářů, dokonce až 30 let i více. Výhodou těchto polštářů je, že jsou nadýchané. Nabízí se také v měkčích i tvrdších variantách a často se dají i prát v pračce, což je ideální varianta, abyste zničili roztoče. 

Další podobné články
Chrániče matrace
Chrániče matrace jsou určené k ochraně matrace před poškozením a znečištěním. Mohou být vyrobeny z různých materiálů - například se používá bavlna, polyester, mikrovlákno. Samozřejmě je vhodné při výběru zohledit i další vlastnosti - voděodolnost, prachotěsnost nebo proti-alergenní účinky. Hlavním..
Bavlněná prostěradla
Bavlněná prostěradla jsou výbornou volbou pro každodenní použití. Bavlna je přírodní materiál, který je měkký, prodyšný a příjemný na dotek. Díky těmto vlastnostem jsou bavlněná prostěradla oblíbená u mnoha lidí. Při výběru bavlněného prostěradla je důležité zvolit správnou velikost pro vaše lůžko...