Na kolik a jak prát povlečení

Potřebujete vyprat povlečení a nevíte si rady? Nezoufejte. Pokusíme se Vám poradit. V první řadě je vhodné prozkoumat samotné povlečení, jestli má cedulku od výrobce, na které se udává doporučená teplota praní a zda je Vaše povlečení vhodné pro sušení v bubnové sušičce. 

Na kolik prát povlečení

Pokud se Vám nepodaří na povlečení najít cedulku od výrobce, ani nemáte možnost si dohledat tuto informaci na webových stránkách výrobce, můžete se řídit pouze obecným doporučením. Primárně záleží samozřejmě na materiálu povlečení. Pokud chcete povlečení vyprat šetrně, doporučuje se nastavit teplotu mezi 30°C - 40°C a povlečení neždímat a nebo ždímat pouze na nízké otáčky. Bílé povlečení  a bavlněné povlečení lze prát až na 60°C, zatímco u krepu je vhodné zvolit teplotu nižší. Ždímáním na vysoké otáčky může dojít k poškození vláken a povlečení ztratí původní tvar. Pokud máte jemné materiály, hedvábí nebo satén, tak ždímání úplně vypněte. Jemnou bavlnu, vlnu nebo viskózu ždímejte při nízkých otáčkách. Zároveň je obvykle výrobci doporučováno prát povlečení naruby. 

Jak často prát povlečení

V povlečení se hromadí pot a bakterie, které mohou škodit našemu zdraví. Za noc může člověk vypotit průměrně až 1 litr potu. Obecně se doporučuje prát povlečení alespoň 1x za týden. 

Další podobné články
Hotelové zapínání
Pokud se zajímáte o hotelový textil nebo obecně o textil, jistě jste už narazili na frázi hotelové zapínání . Možná Vás zaskočilo, co tato fráze znamená? Je to typ zapínání, stejně tak jako je například klasické zipové zapínání či starší knoflíkové zapínání, tak hotelové zapínání je navrženo primár..
Hotelový textil
Hotelový textil je speciální kategorie textilu, který je určen primárně pro komerční účely. Nejčastější využití naleznete hotelový textil zejména pro ubytovací zařízení, hotely, pensiony či případně stravovací zařízení. Hotelové povlečení má často různé úpravy, díky kterým je poté textil kvalitnějš..
Alžbětiny příze
Hledáte Alžbětiny příze ? Příze, respektivě textilní vlákna, obecně lze rozdělit podle textilního vlákna na příze rostlinné, živočišné, minerální a umělé. Rostlinné jsou vyráběny z bavlny, lenu, juty, konopí, sisalu a podobně. Co se týká živočišných přízí, tak zde můžeme uvést jako zástupce vlnu, p..