Na kolik a jak prát povlečení

Potřebujete vyprat povlečení a nevíte si rady? Nezoufejte. Pokusíme se Vám poradit. V první řadě je vhodné prozkoumat samotné povlečení, jestli má cedulku od výrobce, na které se udává doporučená teplota praní a zda je Vaše povlečení vhodné pro sušení v bubnové sušičce. 

Na kolik prát povlečení

Pokud se Vám nepodaří na povlečení najít cedulku od výrobce, ani nemáte možnost si dohledat tuto informaci na webových stránkách výrobce, můžete se řídit pouze obecným doporučením. Primárně záleží samozřejmě na materiálu povlečení. Pokud chcete povlečení vyprat šetrně, doporučuje se nastavit teplotu mezi 30°C - 40°C a povlečení neždímat a nebo ždímat pouze na nízké otáčky. Bílé povlečení  a bavlněné povlečení lze prát až na 60°C, zatímco u krepu je vhodné zvolit teplotu nižší. Ždímáním na vysoké otáčky může dojít k poškození vláken a povlečení ztratí původní tvar. Pokud máte jemné materiály, hedvábí nebo satén, tak ždímání úplně vypněte. Jemnou bavlnu, vlnu nebo viskózu ždímejte při nízkých otáčkách. Zároveň je obvykle výrobci doporučováno prát povlečení naruby. 

Jak často prát povlečení

V povlečení se hromadí pot a bakterie, které mohou škodit našemu zdraví. Za noc může člověk vypotit průměrně až 1 litr potu. Obecně se doporučuje prát povlečení alespoň 1x za týden. 

Další podobné články
Povlečení Minecraft
Povlečení Minecraft je povlečení na téma úspěšné hry Minecraft . Díky povlečení Minecraft můžete zpříjemnit pokoj fanouškům hry Minecraft. Co je to Minecraft? Minecraft je počítačová hra, která se odehrává v otevřeném světě, kde má hráč neomezenou svobodu pohybu a činnosti. Hra je napsaná v progr..
Povlečení Lidl
Povlečení Lidl je povlečení, které lze zakoupit na prodejnách Lidl a také na e-shopu Lidl-shop. cz , což je oficiální obchod řetěžce Lidl. Cena povlečení je pro klienty velice příjemná a nízká, což je také důvodu, proč je povlečení lidl často vyhledávanou variantou. O společnosti Lidl Lidl je obch..