Na kolik a jak prát povlečení

Potřebujete vyprat povlečení a nevíte si rady? Nezoufejte. Pokusíme se Vám poradit. V první řadě je vhodné prozkoumat samotné povlečení, jestli má cedulku od výrobce, na které se udává doporučená teplota praní a zda je Vaše povlečení vhodné pro sušení v bubnové sušičce. 

Na kolik prát povlečení

Pokud se Vám nepodaří na povlečení najít cedulku od výrobce, ani nemáte možnost si dohledat tuto informaci na webových stránkách výrobce, můžete se řídit pouze obecným doporučením. Primárně záleží samozřejmě na materiálu povlečení. Pokud chcete povlečení vyprat šetrně, doporučuje se nastavit teplotu mezi 30°C - 40°C a povlečení neždímat a nebo ždímat pouze na nízké otáčky. Bílé povlečení  a bavlněné povlečení lze prát až na 60°C, zatímco u krepu je vhodné zvolit teplotu nižší. Ždímáním na vysoké otáčky může dojít k poškození vláken a povlečení ztratí původní tvar. Pokud máte jemné materiály, hedvábí nebo satén, tak ždímání úplně vypněte. Jemnou bavlnu, vlnu nebo viskózu ždímejte při nízkých otáčkách. Zároveň je obvykle výrobci doporučováno prát povlečení naruby. 

Jak často prát povlečení

V povlečení se hromadí pot a bakterie, které mohou škodit našemu zdraví. Za noc může člověk vypotit průměrně až 1 litr potu. Obecně se doporučuje prát povlečení alespoň 1x za týden. 

Další podobné články
Povlečení do postýlky
Součástí výbavy pro dítě by mělo být i kvalitní povlečení do postýlky. Vyrábí se nejčastěji v rozměrech 100x135 cm nebo 90x130 cm, záleží samozřejmě na velikosti Vaší postýlky a zejména na velikosti peřinky a polštářku. V dnešní době se vyrábí obrovské množství motivů povlečení do postýlky a zálež..
Péřové peřiny
Péřové peřiny (jinak řečeno péřové přikrývky) jsou peřiny plněné peřím. Co se týká vlastností péřových peřin, tak drží teplotu 4x lépe než výrobky ze syntetických vláken a dvakrát lépe než přikrývky z ovčí vlny. Mají také dobrou schopnost absolvovat vlhkost a přikrývky z peří jsou lehčí než napříkl..
Na kolik a jak prát povlečení
Potřebujete vyprat povlečení a nevíte si rady? Nezoufejte. Pokusíme se Vám poradit. V první řadě je vhodné prozkoumat samotné povlečení, jestli má cedulku od výrobce, na které se udává doporučená teplota praní a zda je Vaše povlečení vhodné pro sušení v bubnové sušičce. Na kolik prát povlečení Pok..