Mikroplyšové povlečení

Mikroplyšové povlečení je druh povlečení, které je vyrobeno ze stoprocentního polyesteru. Toto povlečení má své klady a zápory. Často je toto povlečení označováno také jako povlečení z umělotiny. 

Výhody mikroplyšového povlečení

Často se udávají jako primární klady tohoto povlečení že hezky hřeje. Zejména záleží na technologii, jakou výrobce zvolí pro výrobu mikroplyšového povlečení. Nejnovější technologie umožňují udělat hustčí chloupky, ale zároveň jemnější chloupky. Povlečení vyrobené moderními technologiemi nepelichá a hezky hřeje, díky tomu se hodí zejména na zimní období. Určitě doporučujeme zvolit kvalitnější varianty tohoto povlečení. 

Nevýhody povlečení z mikroplyše

Jako hlavní nevýhody se uvádí, že je vyrobeno z polyesteru (často označováno jako “umělotiny”). Díky tomu se udává, že povlečení z mikroplyše má velice špatnou schopnost odvádět vlhkost a díky tomu není dostatečně prodyšné. To se může projevit zejména pokud byste se začali potit, tak by toto povlečení nemělo dostatečné vlastnosti odvádět pot a díky tomu by zůstával na povrchu povlečení, které by poté mohlo být vlhké a lepkavé, což by mohlo zapříčinit podráždění pokožky. 

Další negativum se uvádí, že povlečení z polyesteru může vytvářet statickou elektřinu. 

Další podobné články
Hotelové zapínání
Pokud se zajímáte o hotelový textil nebo obecně o textil, jistě jste už narazili na frázi hotelové zapínání . Možná Vás zaskočilo, co tato fráze znamená? Je to typ zapínání, stejně tak jako je například klasické zipové zapínání či starší knoflíkové zapínání, tak hotelové zapínání je navrženo primár..
Hotelový textil
Hotelový textil je speciální kategorie textilu, který je určen primárně pro komerční účely. Nejčastější využití naleznete hotelový textil zejména pro ubytovací zařízení, hotely, pensiony či případně stravovací zařízení. Hotelové povlečení má často různé úpravy, díky kterým je poté textil kvalitnějš..
Alžbětiny příze
Hledáte Alžbětiny příze ? Příze, respektivě textilní vlákna, obecně lze rozdělit podle textilního vlákna na příze rostlinné, živočišné, minerální a umělé. Rostlinné jsou vyráběny z bavlny, lenu, juty, konopí, sisalu a podobně. Co se týká živočišných přízí, tak zde můžeme uvést jako zástupce vlnu, p..