Mikroplyšové povlečení

Mikroplyšové povlečení je druh povlečení, které je vyrobeno ze stoprocentního polyesteru. Toto povlečení má své klady a zápory. Často je toto povlečení označováno také jako povlečení z umělotiny. 

Výhody mikroplyšového povlečení

Často se udávají jako primární klady tohoto povlečení že hezky hřeje. Zejména záleží na technologii, jakou výrobce zvolí pro výrobu mikroplyšového povlečení. Nejnovější technologie umožňují udělat hustčí chloupky, ale zároveň jemnější chloupky. Povlečení vyrobené moderními technologiemi nepelichá a hezky hřeje, díky tomu se hodí zejména na zimní období. Určitě doporučujeme zvolit kvalitnější varianty tohoto povlečení. 

Nevýhody povlečení z mikroplyše

Jako hlavní nevýhody se uvádí, že je vyrobeno z polyesteru (často označováno jako “umělotiny”). Díky tomu se udává, že povlečení z mikroplyše má velice špatnou schopnost odvádět vlhkost a díky tomu není dostatečně prodyšné. To se může projevit zejména pokud byste se začali potit, tak by toto povlečení nemělo dostatečné vlastnosti odvádět pot a díky tomu by zůstával na povrchu povlečení, které by poté mohlo být vlhké a lepkavé, což by mohlo zapříčinit podráždění pokožky. 

Další negativum se uvádí, že povlečení z polyesteru může vytvářet statickou elektřinu. 

Další podobné články
Lullalove deky
Lullalove deky jsou deky od značky Lullalove. Cílem této značky je přinést kvalitní designové produkty, které jsou kvalitní, multifunkční a mají zároveň nápad a hezký vzhled. Lullalove je polská značka kvalitního dětského textilu. Značka existuje od roku 2013 a v prvním produktem Lullalove byla kva..
Deka pro miminko
Deky pro miminka jsou deky s větším důrazem na kvalitu, pochopitelně musí být zdravotně nezávadné a pro děti je také velice příjemné, když je deka příjemná na dotek. Dalo by se tedy říci, že se jedná o běžnou deku, ale musíte dbát větší důraz na jednotlivé parametry deky. Základní parametry deky p..