Mikroplyšové povlečení

Mikroplyšové povlečení je druh povlečení, které je vyrobeno ze stoprocentního polyesteru. Toto povlečení má své klady a zápory. Často je toto povlečení označováno také jako povlečení z umělotiny. 

Výhody mikroplyšového povlečení

Často se udávají jako primární klady tohoto povlečení že hezky hřeje. Zejména záleží na technologii, jakou výrobce zvolí pro výrobu mikroplyšového povlečení. Nejnovější technologie umožňují udělat hustčí chloupky, ale zároveň jemnější chloupky. Povlečení vyrobené moderními technologiemi nepelichá a hezky hřeje, díky tomu se hodí zejména na zimní období. Určitě doporučujeme zvolit kvalitnější varianty tohoto povlečení. 

Nevýhody povlečení z mikroplyše

Jako hlavní nevýhody se uvádí, že je vyrobeno z polyesteru (často označováno jako “umělotiny”). Díky tomu se udává, že povlečení z mikroplyše má velice špatnou schopnost odvádět vlhkost a díky tomu není dostatečně prodyšné. To se může projevit zejména pokud byste se začali potit, tak by toto povlečení nemělo dostatečné vlastnosti odvádět pot a díky tomu by zůstával na povrchu povlečení, které by poté mohlo být vlhké a lepkavé, což by mohlo zapříčinit podráždění pokožky. 

Další negativum se uvádí, že povlečení z polyesteru může vytvářet statickou elektřinu. 

Další podobné články
Chrániče matrace
Chrániče matrace jsou určené k ochraně matrace před poškozením a znečištěním. Mohou být vyrobeny z různých materiálů - například se používá bavlna, polyester, mikrovlákno. Samozřejmě je vhodné při výběru zohledit i další vlastnosti - voděodolnost, prachotěsnost nebo proti-alergenní účinky. Hlavním..
Bavlněná prostěradla
Bavlněná prostěradla jsou výbornou volbou pro každodenní použití. Bavlna je přírodní materiál, který je měkký, prodyšný a příjemný na dotek. Díky těmto vlastnostem jsou bavlněná prostěradla oblíbená u mnoha lidí. Při výběru bavlněného prostěradla je důležité zvolit správnou velikost pro vaše lůžko...