Lněné povlečení

Zveřejněno: 27.04.2022

Lněné povlečení je speciální druh povlečení, který se vyrábí z materiálu zvaného len. Len má jediněčné termoregulační vlastnosti - v létě chladí a v zimě hřeje. Další výhodou je, že len je přirozeně antibakteriální a dobře odolný vůči plísním a pylům. Tento materiál ocení také alergici, protože len nedráždí pokožku a je vhodný pro alergiky. 

Jedná se o přírodní rostlinné vlákno, které má již dlouhou tradici. V porovnání s bavlnou je len šetrnější k životnímu prostředí. Drtivá většina produkce lnu pochází z Evropy, bavlna se naopak z převážné většiny dováží. 

Lněné povlečení seženete v nejrůznějších vzorech, rozměrech i barvách. 

Další podobné články
Lullalove deky
Lullalove deky jsou deky od značky Lullalove. Cílem této značky je přinést kvalitní designové produkty, které jsou kvalitní, multifunkční a mají zároveň nápad a hezký vzhled. Lullalove je polská značka kvalitního dětského textilu. Značka existuje od roku 2013 a v prvním produktem Lullalove byla kva..
Deka pro miminko
Deky pro miminka jsou deky s větším důrazem na kvalitu, pochopitelně musí být zdravotně nezávadné a pro děti je také velice příjemné, když je deka příjemná na dotek. Dalo by se tedy říci, že se jedná o běžnou deku, ale musíte dbát větší důraz na jednotlivé parametry deky. Základní parametry deky p..