Lněné povlečení

Zveřejněno: 27.04.2022

Lněné povlečení je speciální druh povlečení, který se vyrábí z materiálu zvaného len. Len má jediněčné termoregulační vlastnosti - v létě chladí a v zimě hřeje. Další výhodou je, že len je přirozeně antibakteriální a dobře odolný vůči plísním a pylům. Tento materiál ocení také alergici, protože len nedráždí pokožku a je vhodný pro alergiky. 

Jedná se o přírodní rostlinné vlákno, které má již dlouhou tradici. V porovnání s bavlnou je len šetrnější k životnímu prostředí. Drtivá většina produkce lnu pochází z Evropy, bavlna se naopak z převážné většiny dováží. 

Lněné povlečení seženete v nejrůznějších vzorech, rozměrech i barvách. 

Další podobné články
Hotelové zapínání
Pokud se zajímáte o hotelový textil nebo obecně o textil, jistě jste už narazili na frázi hotelové zapínání . Možná Vás zaskočilo, co tato fráze znamená? Je to typ zapínání, stejně tak jako je například klasické zipové zapínání či starší knoflíkové zapínání, tak hotelové zapínání je navrženo primár..
Hotelový textil
Hotelový textil je speciální kategorie textilu, který je určen primárně pro komerční účely. Nejčastější využití naleznete hotelový textil zejména pro ubytovací zařízení, hotely, pensiony či případně stravovací zařízení. Hotelové povlečení má často různé úpravy, díky kterým je poté textil kvalitnějš..
Alžbětiny příze
Hledáte Alžbětiny příze ? Příze, respektivě textilní vlákna, obecně lze rozdělit podle textilního vlákna na příze rostlinné, živočišné, minerální a umělé. Rostlinné jsou vyráběny z bavlny, lenu, juty, konopí, sisalu a podobně. Co se týká živočišných přízí, tak zde můžeme uvést jako zástupce vlnu, p..