Lněné povlečení

Zveřejněno: 27.04.2022

Lněné povlečení je speciální druh povlečení, který se vyrábí z materiálu zvaného len. Len má jediněčné termoregulační vlastnosti - v létě chladí a v zimě hřeje. Další výhodou je, že len je přirozeně antibakteriální a dobře odolný vůči plísním a pylům. Tento materiál ocení také alergici, protože len nedráždí pokožku a je vhodný pro alergiky. 

Jedná se o přírodní rostlinné vlákno, které má již dlouhou tradici. V porovnání s bavlnou je len šetrnější k životnímu prostředí. Drtivá většina produkce lnu pochází z Evropy, bavlna se naopak z převážné většiny dováží. 

Lněné povlečení seženete v nejrůznějších vzorech, rozměrech i barvách. 

Další podobné články
Chrániče matrace
Chrániče matrace jsou určené k ochraně matrace před poškozením a znečištěním. Mohou být vyrobeny z různých materiálů - například se používá bavlna, polyester, mikrovlákno. Samozřejmě je vhodné při výběru zohledit i další vlastnosti - voděodolnost, prachotěsnost nebo proti-alergenní účinky. Hlavním..
Bavlněná prostěradla
Bavlněná prostěradla jsou výbornou volbou pro každodenní použití. Bavlna je přírodní materiál, který je měkký, prodyšný a příjemný na dotek. Díky těmto vlastnostem jsou bavlněná prostěradla oblíbená u mnoha lidí. Při výběru bavlněného prostěradla je důležité zvolit správnou velikost pro vaše lůžko...