Froté povlečení

Zveřejněno: 30.04.2022

Froté povlečení je obvykle vyrobeno kombinací bavlny a polyesteru. Nejčastěji se jedná o poměr 80% bavlny a 20% polyesteru. Výhodou těchto povlečení je, že se nemusí žehlit. Froté povlečení nabízí skvělý komfort a jsou dobře prodyšná. Oproti bavlněním povlečení jsou také froté povlečení dokonale pružná, což je díky polyesteru, který je přidán do povlečení. 

Co se týká rozměrů froté povlečení, tak zde není žádný daný standard a seženete klasické povlečení na jednolůžko, dvoulůžko a stejně tak například prodloužené povlečení, což ocení vyšší osoby. Teplota praní je obvykle šedesát stupňů celsia, ale určitě doporučujeme vždy si nastudovat štítek od výrobce. 

Další podobné články
Chrániče matrace
Chrániče matrace jsou určené k ochraně matrace před poškozením a znečištěním. Mohou být vyrobeny z různých materiálů - například se používá bavlna, polyester, mikrovlákno. Samozřejmě je vhodné při výběru zohledit i další vlastnosti - voděodolnost, prachotěsnost nebo proti-alergenní účinky. Hlavním..
Bavlněná prostěradla
Bavlněná prostěradla jsou výbornou volbou pro každodenní použití. Bavlna je přírodní materiál, který je měkký, prodyšný a příjemný na dotek. Díky těmto vlastnostem jsou bavlněná prostěradla oblíbená u mnoha lidí. Při výběru bavlněného prostěradla je důležité zvolit správnou velikost pro vaše lůžko...