Francouzské povlečení

Jak název napovídá, francouzské povlečení má svůj původ ve Francii. Jedná se o povlečení na dvoulůžko a je charakteristické tím, že je pro dvě osoby. Nejčastěji se vyskytuje ve velikosti 200x200 cm, 200x220 cm, 240x200 cm a 240x220 cm. První rozměr udává vždy šířku a druhý délku. Samozřejmě lze sehnat i další rozměry. Důležité je to hlavné z důvodu, abyste věděli, kde bude umístěn zip nebo knoflíky, podle typu povlečení, který si zvolíte. 

Co se týká materiálu, tak zde není žádný standard a francouzské povlečení seženete bavlněné, krepové, saténové, atlas grádl i další materiály. 

Nevýhoda francouzského povlečení je v případě, že se nechcete dělit s partnerem o jednu deku. Potom více oceníte dvě oddělené deky. Pro zamilované však může být francouzské povlečení ideální volba. 

Další podobné články
Lullalove deky
Lullalove deky jsou deky od značky Lullalove. Cílem této značky je přinést kvalitní designové produkty, které jsou kvalitní, multifunkční a mají zároveň nápad a hezký vzhled. Lullalove je polská značka kvalitního dětského textilu. Značka existuje od roku 2013 a v prvním produktem Lullalove byla kva..
Deka pro miminko
Deky pro miminka jsou deky s větším důrazem na kvalitu, pochopitelně musí být zdravotně nezávadné a pro děti je také velice příjemné, když je deka příjemná na dotek. Dalo by se tedy říci, že se jedná o běžnou deku, ale musíte dbát větší důraz na jednotlivé parametry deky. Základní parametry deky p..