Francouzské povlečení

Jak název napovídá, francouzské povlečení má svůj původ ve Francii. Jedná se o povlečení na dvoulůžko a je charakteristické tím, že je pro dvě osoby. Nejčastěji se vyskytuje ve velikosti 200x200 cm, 200x220 cm, 240x200 cm a 240x220 cm. První rozměr udává vždy šířku a druhý délku. Samozřejmě lze sehnat i další rozměry. Důležité je to hlavné z důvodu, abyste věděli, kde bude umístěn zip nebo knoflíky, podle typu povlečení, který si zvolíte. 

Co se týká materiálu, tak zde není žádný standard a francouzské povlečení seženete bavlněné, krepové, saténové, atlas grádl i další materiály. 

Nevýhoda francouzského povlečení je v případě, že se nechcete dělit s partnerem o jednu deku. Potom více oceníte dvě oddělené deky. Pro zamilované však může být francouzské povlečení ideální volba. 

Další podobné články
Chrániče matrace
Chrániče matrace jsou určené k ochraně matrace před poškozením a znečištěním. Mohou být vyrobeny z různých materiálů - například se používá bavlna, polyester, mikrovlákno. Samozřejmě je vhodné při výběru zohledit i další vlastnosti - voděodolnost, prachotěsnost nebo proti-alergenní účinky. Hlavním..
Bavlněná prostěradla
Bavlněná prostěradla jsou výbornou volbou pro každodenní použití. Bavlna je přírodní materiál, který je měkký, prodyšný a příjemný na dotek. Díky těmto vlastnostem jsou bavlněná prostěradla oblíbená u mnoha lidí. Při výběru bavlněného prostěradla je důležité zvolit správnou velikost pro vaše lůžko...