Dětské povlečení

Zveřejněno: 29.10.2021

Dětské povlečení se liší od klasického zejména tím, že má odlišné rozměry a odlišný motiv. V dnešní době již často má povlečení potisk s fotkou, různé pohádkové postavy a další, což Vašemu dítěti zcela nepochybně zpříjemní spánek a zútulní dětský pokojíček. Samozřejmě se vyrábí také povlečení do postýlky, ale stejně tak dětské povlečení na velkou postel. 

Povlečení pro dětskou postýlku má nejčastěji rozměry 100x135 cm a klasická postel pak má rozměry 140x200 cm. V nabídce naleznete samozřejmě motivy pro chlapce i dívky a to včetně postaviček z moderních pohádek, například povlečení s tématikou Disney. 

Údržba dětského povlečení

Údržba dětského povlečení je obvykle stejná jako u dospělého povlečení. Každý výrobce udává doporučenou teplotu praní a také informaci, zda je povlečení vhodné pro sušení v bubnové sušičce. Obvykle je také doporučeno prát povlečení naruby, díky čemuž zajistíte delší životnost povlečení. 

TOP 3 povlečení

Další podobné články
Povlečení do postýlky
Součástí výbavy pro dítě by mělo být i kvalitní povlečení do postýlky. Vyrábí se nejčastěji v rozměrech 100x135 cm nebo 90x130 cm, záleží samozřejmě na velikosti Vaší postýlky a zejména na velikosti peřinky a polštářku. V dnešní době se vyrábí obrovské množství motivů povlečení do postýlky a zálež..
Péřové peřiny
Péřové peřiny (jinak řečeno péřové přikrývky) jsou peřiny plněné peřím. Co se týká vlastností péřových peřin, tak drží teplotu 4x lépe než výrobky ze syntetických vláken a dvakrát lépe než přikrývky z ovčí vlny. Mají také dobrou schopnost absolvovat vlhkost a přikrývky z peří jsou lehčí než napříkl..
Na kolik a jak prát povlečení
Potřebujete vyprat povlečení a nevíte si rady? Nezoufejte. Pokusíme se Vám poradit. V první řadě je vhodné prozkoumat samotné povlečení, jestli má cedulku od výrobce, na které se udává doporučená teplota praní a zda je Vaše povlečení vhodné pro sušení v bubnové sušičce. Na kolik prát povlečení Pok..