Allegro kupuje e-shopy Mall Group a přepravce WeDo

Polská společnost Allegro se dohodla na převzetí stoprocentního podílu e-shopů Mall Group a přepravní firmy WeDo. Hodnota transakce je až 975 milionů eur (přibližně 24,7 miliardy Kč). Informaci uvedla ve své tiskové zprávě skupina Rockaway Capital, která vlastní společně s PPF EC Investments Mall Group

“Pro skupinu Rockaway Capital je to největší obchod v její historii a zároveň vyvrcholení příběhu, který jsme začali psát v roce 2014, kdy jsme vsadili na oblast e-commerce a začali budovat tehdy ještě E-commerce Holding," uvedl zakladatel Rockaway Capital Jakub Havrlant.

Do skupiny Mall Group patří samozřejmě e-shop mall.cz a internetový obchod czc. Transakce se netýká společností Vivantis, Mall Pay, Mall.tv nebo Košík.cz. Ty již byly v minulosti vyčleněny. 

Další podobné články
Chraňte si svá hesla
Problém téměř každého uživatele počítače - hesla. Téméř každá webová stránka, kterou v dnešní době navštěvujeme vyžaduje přihlášení. V ten okamžik stojíme před rozhodnutím, zda pro každé stránky budeme mít individuální heslo a nebo zvolíme jedno univerzální heslo, které použijeme všude. Toto rozhod..