Zdravotní polštář

Zveřejněno: 04.05.2022

Pokud se ráno probouzíte rozlámaní a bolí Vás krční páteř, s největší pravděpodobností je na vině rošt, matrace a nebo polstář. Správně vybraný polštář má podpírat hlavu a krk, aby při ležení na boku byly v rovině. Často je chyba právě v tom, že je zvolen příliš vysoký nebo příliš velký polštář. V tomto případě by mohl Váš problém vyřešit zdravotní polštář, který je obvykle menší a anamoticky tvarovaný. 

Jaký vybrat zdravotní polštář

Nejdůležitější při výběru správného zdravotního polštáře je jeho výplň a poté samozřejmě také materiál, z kterého je polštář vyrobený. Za dřívějších dob se používal péřový polštář, ale ten se již v dnešní době téměř nepoužívá. Aktuálně nejkvalitnější zdravotní polštáře jsou z paměťové pěny, které velice dobře podpírají hlavu a krk. Paměťová pěna je často označována také jako líná pěna a reaguje na tělesnou teplotu, díky čemuž se tělu skvěle přizpůsobuje. Polštáře z líné pěny mají také velice dlouhou životnost. 

Kvalitní polštář je také vyrobený z hypoalergenních materiálů a je pratelný minimálně na 40°C. Tato teplota je důležitá, abyste zlikvidovali všechny bakterie. Při výběru polštáře také zohledněte, jestli spíte primárně na zádech nebo na boku a pokud spíte na boku, tak si vybírejte polštář s prostorem pro rameno. 

Další podobné články
Lullalove deky
Lullalove deky jsou deky od značky Lullalove. Cílem této značky je přinést kvalitní designové produkty, které jsou kvalitní, multifunkční a mají zároveň nápad a hezký vzhled. Lullalove je polská značka kvalitního dětského textilu. Značka existuje od roku 2013 a v prvním produktem Lullalove byla kva..
Deka pro miminko
Deky pro miminka jsou deky s větším důrazem na kvalitu, pochopitelně musí být zdravotně nezávadné a pro děti je také velice příjemné, když je deka příjemná na dotek. Dalo by se tedy říci, že se jedná o běžnou deku, ale musíte dbát větší důraz na jednotlivé parametry deky. Základní parametry deky p..