Zdravotní polštář

Zveřejněno: 04.05.2022

Pokud se ráno probouzíte rozlámaní a bolí Vás krční páteř, s největší pravděpodobností je na vině rošt, matrace a nebo polstář. Správně vybraný polštář má podpírat hlavu a krk, aby při ležení na boku byly v rovině. Často je chyba právě v tom, že je zvolen příliš vysoký nebo příliš velký polštář. V tomto případě by mohl Váš problém vyřešit zdravotní polštář, který je obvykle menší a anamoticky tvarovaný. 

Jaký vybrat zdravotní polštář

Nejdůležitější při výběru správného zdravotního polštáře je jeho výplň a poté samozřejmě také materiál, z kterého je polštář vyrobený. Za dřívějších dob se používal péřový polštář, ale ten se již v dnešní době téměř nepoužívá. Aktuálně nejkvalitnější zdravotní polštáře jsou z paměťové pěny, které velice dobře podpírají hlavu a krk. Paměťová pěna je často označována také jako líná pěna a reaguje na tělesnou teplotu, díky čemuž se tělu skvěle přizpůsobuje. Polštáře z líné pěny mají také velice dlouhou životnost. 

Kvalitní polštář je také vyrobený z hypoalergenních materiálů a je pratelný minimálně na 40°C. Tato teplota je důležitá, abyste zlikvidovali všechny bakterie. Při výběru polštáře také zohledněte, jestli spíte primárně na zádech nebo na boku a pokud spíte na boku, tak si vybírejte polštář s prostorem pro rameno. 

Další podobné články
Hotelové zapínání
Pokud se zajímáte o hotelový textil nebo obecně o textil, jistě jste už narazili na frázi hotelové zapínání . Možná Vás zaskočilo, co tato fráze znamená? Je to typ zapínání, stejně tak jako je například klasické zipové zapínání či starší knoflíkové zapínání, tak hotelové zapínání je navrženo primár..
Hotelový textil
Hotelový textil je speciální kategorie textilu, který je určen primárně pro komerční účely. Nejčastější využití naleznete hotelový textil zejména pro ubytovací zařízení, hotely, pensiony či případně stravovací zařízení. Hotelové povlečení má často různé úpravy, díky kterým je poté textil kvalitnějš..
Alžbětiny příze
Hledáte Alžbětiny příze ? Příze, respektivě textilní vlákna, obecně lze rozdělit podle textilního vlákna na příze rostlinné, živočišné, minerální a umělé. Rostlinné jsou vyráběny z bavlny, lenu, juty, konopí, sisalu a podobně. Co se týká živočišných přízí, tak zde můžeme uvést jako zástupce vlnu, p..