Saténové povlečení

Zveřejněno: 27.04.2022

Saténové povlečení se vyrábí ze saténu, což je vysoce kvalitní tkanina v atlasové vazbě vyrobená z jemných přízí z dlouhovlákné česané bavlny. Primární přednosti tohoto materiálu jsou nižší mačkavost a hladší povrch. Díky tomu se saténové povlečení snadno žehlí. Saténové povlečení obvykle patří ke kvalitnějším materiálům. Povlečení se vyrábí z kvalitních česaných bavlněných přízí. 

Hlavní výhody saténového povlečení

Saténové povlečení je velice příjemné na dotyk, výborně pohlcuje vlhkost a je velice prodyšné, což se hodí i v případě, že se více potíte. Má také dlouhou životnost, barvy na tkaninách jsou stálé. Povlečení se rozhodně řadí mezi luxusní povlečení pro náročnější zákazníky. 

Velikost saténového povlečení je individuální a nebude problém sehnat povlečení na jednolůžko, dvojlůžko a stejně tak individuálně na postel či peřinu. 

Další podobné články
Hotelové zapínání
Pokud se zajímáte o hotelový textil nebo obecně o textil, jistě jste už narazili na frázi hotelové zapínání . Možná Vás zaskočilo, co tato fráze znamená? Je to typ zapínání, stejně tak jako je například klasické zipové zapínání či starší knoflíkové zapínání, tak hotelové zapínání je navrženo primár..
Hotelový textil
Hotelový textil je speciální kategorie textilu, který je určen primárně pro komerční účely. Nejčastější využití naleznete hotelový textil zejména pro ubytovací zařízení, hotely, pensiony či případně stravovací zařízení. Hotelové povlečení má často různé úpravy, díky kterým je poté textil kvalitnějš..
Alžbětiny příze
Hledáte Alžbětiny příze ? Příze, respektivě textilní vlákna, obecně lze rozdělit podle textilního vlákna na příze rostlinné, živočišné, minerální a umělé. Rostlinné jsou vyráběny z bavlny, lenu, juty, konopí, sisalu a podobně. Co se týká živočišných přízí, tak zde můžeme uvést jako zástupce vlnu, p..