Saténové povlečení

Zveřejněno: 27.04.2022

Saténové povlečení se vyrábí ze saténu, což je vysoce kvalitní tkanina v atlasové vazbě vyrobená z jemných přízí z dlouhovlákné česané bavlny. Primární přednosti tohoto materiálu jsou nižší mačkavost a hladší povrch. Díky tomu se saténové povlečení snadno žehlí. Saténové povlečení obvykle patří ke kvalitnějším materiálům. Povlečení se vyrábí z kvalitních česaných bavlněných přízí. 

Hlavní výhody saténového povlečení

Saténové povlečení je velice příjemné na dotyk, výborně pohlcuje vlhkost a je velice prodyšné, což se hodí i v případě, že se více potíte. Má také dlouhou životnost, barvy na tkaninách jsou stálé. Povlečení se rozhodně řadí mezi luxusní povlečení pro náročnější zákazníky. 

Velikost saténového povlečení je individuální a nebude problém sehnat povlečení na jednolůžko, dvojlůžko a stejně tak individuálně na postel či peřinu. 

Další podobné články
Chrániče matrace
Chrániče matrace jsou určené k ochraně matrace před poškozením a znečištěním. Mohou být vyrobeny z různých materiálů - například se používá bavlna, polyester, mikrovlákno. Samozřejmě je vhodné při výběru zohledit i další vlastnosti - voděodolnost, prachotěsnost nebo proti-alergenní účinky. Hlavním..
Bavlněná prostěradla
Bavlněná prostěradla jsou výbornou volbou pro každodenní použití. Bavlna je přírodní materiál, který je měkký, prodyšný a příjemný na dotek. Díky těmto vlastnostem jsou bavlněná prostěradla oblíbená u mnoha lidí. Při výběru bavlněného prostěradla je důležité zvolit správnou velikost pro vaše lůžko...