Pletená deka

Zveřejněno: 21.05.2022

Pletené deky jsou vhodným doplňkem pro oživení Vašeho interiéru a v poslední době jsou žádané po celém světě. Deky se vyrábí z nejrůznějších materiálů, které mají ve výsledku klíčový vlív na to, jak je daná deka teplá a příjemná. Pletenou deku si můžete zakoupit od nejrůznějších výrobců a nebo si jí můžete také snadno uplést doma. 

Jak uplést pletenou deku

Jedním ze způsobů jak si snadno uplést doma deku je použití gigantické vlny, díky které nepotřebujete ani žádné jehlice a deku si jednoduše upletete jenom pomocí rukou. Co se týká materiálu, tak lze sehnat také pletené deky z ovčí vlny a nejčastěji se používá 100% merino vlna, což je vlna pocházející z ovcí plemene Merino. Samozřejmě lze sehnat také příze s různým podílem polyesteru či bavlny. Pravou luxusní merino vlnu seženete nejčastěji po internetu a obvykle je na objednání. Příze z umělých vláken lze běžně sehnat v galanteriích. 

Není nic lepšího než se v zimě zachumlat do měkké a teplé deky. A jaké máte zkušenosti Vy, používáte pletenou deku? 

Nejprodávanější příze

Další podobné články
Hotelové zapínání
Pokud se zajímáte o hotelový textil nebo obecně o textil, jistě jste už narazili na frázi hotelové zapínání . Možná Vás zaskočilo, co tato fráze znamená? Je to typ zapínání, stejně tak jako je například klasické zipové zapínání či starší knoflíkové zapínání, tak hotelové zapínání je navrženo primár..
Hotelový textil
Hotelový textil je speciální kategorie textilu, který je určen primárně pro komerční účely. Nejčastější využití naleznete hotelový textil zejména pro ubytovací zařízení, hotely, pensiony či případně stravovací zařízení. Hotelové povlečení má často různé úpravy, díky kterým je poté textil kvalitnějš..
Alžbětiny příze
Hledáte Alžbětiny příze ? Příze, respektivě textilní vlákna, obecně lze rozdělit podle textilního vlákna na příze rostlinné, živočišné, minerální a umělé. Rostlinné jsou vyráběny z bavlny, lenu, juty, konopí, sisalu a podobně. Co se týká živočišných přízí, tak zde můžeme uvést jako zástupce vlnu, p..