Pletací příze

Zveřejněno: 31.05.2022

Pletací příze jsou speciální příze určené na pletení. Samotné příze můžeme rozdělit podle mnoha parametrů. Mezi nejčastější parametry patří zejména tloušťka příze, ale samozřejmě také materiál, ze kterého je příze vyrobena. 

Pletací příze podle tloušťky

Podle tloušťky lze pletací příze rozdělit na stupnici 0 až 7 následovně:
0 - Lace (nejtenčí)
1 - Super Fine
2 - Fine
3 - Light
4 - Medium
5 - Bulky
6 - Super Bulky
7 - Jumbo (nejsilnější)

Pletací příze podle materiálu

Nejčastější materiály ze kterých jsou pletací příze vyrobeny jsou akryl, bavlna, kombinovaná, merino, polyamid, micro polyester, polyester a viskóza. Samozřejmě lze najít i další materiály, ale tyto jsou nejčastější. 

Doporučené příze

Nejprodávanější příze

Další podobné články
Alžbětiny příze
Hledáte Alžbětiny příze ? Příze, respektivě textilní vlákna, obecně lze rozdělit podle textilního vlákna na příze rostlinné, živočišné, minerální a umělé. Rostlinné jsou vyráběny z bavlny, lenu, juty, konopí, sisalu a podobně. Co se týká živočišných přízí, tak zde můžeme uvést jako zástupce vlnu, p..
Připlétací příze
Připlétací příze se používají ke zpevnění úpletů například do ponožek nebo nápletů. Pletenina je díky tomu pevnější, dobře trží tvar a také hezky pruží. Přípletací příze tedy mají trošku jiný účel než pletací příze . Pletací příze nabízí samozřejmě více různých výrobců a nelze tedy doporučit žádnéh..
Pletená deka
Pletené deky jsou vhodným doplňkem pro oživení Vašeho interiéru a v poslední době jsou žádané po celém světě. Deky se vyrábí z nejrůznějších materiálů, které mají ve výsledku klíčový vlív na to, jak je daná deka teplá a příjemná. Pletenou deku si můžete zakoupit od nejrůznějších výrobců a nebo si j..