Pletací příze

Zveřejněno: 31.05.2022

Pletací příze jsou speciální příze určené na pletení. Samotné příze můžeme rozdělit podle mnoha parametrů. Mezi nejčastější parametry patří zejména tloušťka příze, ale samozřejmě také materiál, ze kterého je příze vyrobena. 

Pletací příze podle tloušťky

Podle tloušťky lze pletací příze rozdělit na stupnici 0 až 7 následovně:
0 - Lace (nejtenčí)
1 - Super Fine
2 - Fine
3 - Light
4 - Medium
5 - Bulky
6 - Super Bulky
7 - Jumbo (nejsilnější)

Pletací příze podle materiálu

Nejčastější materiály ze kterých jsou pletací příze vyrobeny jsou akryl, bavlna, kombinovaná, merino, polyamid, micro polyester, polyester a viskóza. Samozřejmě lze najít i další materiály, ale tyto jsou nejčastější. 

Doporučené příze

Nejprodávanější příze

Další podobné články
Chrániče matrace
Chrániče matrace jsou určené k ochraně matrace před poškozením a znečištěním. Mohou být vyrobeny z různých materiálů - například se používá bavlna, polyester, mikrovlákno. Samozřejmě je vhodné při výběru zohledit i další vlastnosti - voděodolnost, prachotěsnost nebo proti-alergenní účinky. Hlavním..
Bavlněná prostěradla
Bavlněná prostěradla jsou výbornou volbou pro každodenní použití. Bavlna je přírodní materiál, který je měkký, prodyšný a příjemný na dotek. Díky těmto vlastnostem jsou bavlněná prostěradla oblíbená u mnoha lidí. Při výběru bavlněného prostěradla je důležité zvolit správnou velikost pro vaše lůžko...