Péřové peřiny

Zveřejněno: 02.11.2021

Péřové peřiny (jinak řečeno péřové přikrývky) jsou peřiny plněné peřím. Co se týká vlastností péřových peřin, tak drží teplotu 4x lépe než výrobky ze syntetických vláken a dvakrát lépe než přikrývky z ovčí vlny. Mají také dobrou schopnost absolvovat vlhkost a přikrývky z peří jsou lehčí než například přikrývky z vlny. Díky dnešnímu modernímu zpracování již také nepředstavují problém pro alergiky. 

Při správné péči může vydržet přikrývka klidně deset nebo dvacet let, což často přikrývka ze syntetických vláken nevydrží. 

Samozřejmě je důležitá kvalita použitého peří a stejně tak původ peří. Obecně nejcennější peří pochází ze sibiřských chovů, protože husy chované v tomto klimatickém pásu mají peří hustší, a tedy i kvalitnější. Výrobci také často používají například peří od hus ze šlechtických farem a podobně. Určitě se tedy informujte také o původu peří, než přikrývku zakoupíte. 

Další podobné články
Lullalove deky
Lullalove deky jsou deky od značky Lullalove. Cílem této značky je přinést kvalitní designové produkty, které jsou kvalitní, multifunkční a mají zároveň nápad a hezký vzhled. Lullalove je polská značka kvalitního dětského textilu. Značka existuje od roku 2013 a v prvním produktem Lullalove byla kva..
Deka pro miminko
Deky pro miminka jsou deky s větším důrazem na kvalitu, pochopitelně musí být zdravotně nezávadné a pro děti je také velice příjemné, když je deka příjemná na dotek. Dalo by se tedy říci, že se jedná o běžnou deku, ale musíte dbát větší důraz na jednotlivé parametry deky. Základní parametry deky p..