Péřové peřiny

Zveřejněno: 02.11.2021

Péřové peřiny (jinak řečeno péřové přikrývky) jsou peřiny plněné peřím. Co se týká vlastností péřových peřin, tak drží teplotu 4x lépe než výrobky ze syntetických vláken a dvakrát lépe než přikrývky z ovčí vlny. Mají také dobrou schopnost absolvovat vlhkost a přikrývky z peří jsou lehčí než například přikrývky z vlny. Díky dnešnímu modernímu zpracování již také nepředstavují problém pro alergiky. 

Při správné péči může vydržet přikrývka klidně deset nebo dvacet let, což často přikrývka ze syntetických vláken nevydrží. 

Samozřejmě je důležitá kvalita použitého peří a stejně tak původ peří. Obecně nejcennější peří pochází ze sibiřských chovů, protože husy chované v tomto klimatickém pásu mají peří hustší, a tedy i kvalitnější. Výrobci také často používají například peří od hus ze šlechtických farem a podobně. Určitě se tedy informujte také o původu peří, než přikrývku zakoupíte. 

Další podobné články
Povlečení Minecraft
Povlečení Minecraft je povlečení na téma úspěšné hry Minecraft . Díky povlečení Minecraft můžete zpříjemnit pokoj fanouškům hry Minecraft. Co je to Minecraft? Minecraft je počítačová hra, která se odehrává v otevřeném světě, kde má hráč neomezenou svobodu pohybu a činnosti. Hra je napsaná v progr..
Povlečení Lidl
Povlečení Lidl je povlečení, které lze zakoupit na prodejnách Lidl a také na e-shopu Lidl-shop. cz , což je oficiální obchod řetěžce Lidl. Cena povlečení je pro klienty velice příjemná a nízká, což je také důvodu, proč je povlečení lidl často vyhledávanou variantou. O společnosti Lidl Lidl je obch..