Péřové peřiny

Zveřejněno: 02.11.2021

Péřové peřiny (jinak řečeno péřové přikrývky) jsou peřiny plněné peřím. Co se týká vlastností péřových peřin, tak drží teplotu 4x lépe než výrobky ze syntetických vláken a dvakrát lépe než přikrývky z ovčí vlny. Mají také dobrou schopnost absolvovat vlhkost a přikrývky z peří jsou lehčí než například přikrývky z vlny. Díky dnešnímu modernímu zpracování již také nepředstavují problém pro alergiky. 

Při správné péči může vydržet přikrývka klidně deset nebo dvacet let, což často přikrývka ze syntetických vláken nevydrží. 

Samozřejmě je důležitá kvalita použitého peří a stejně tak původ peří. Obecně nejcennější peří pochází ze sibiřských chovů, protože husy chované v tomto klimatickém pásu mají peří hustší, a tedy i kvalitnější. Výrobci také často používají například peří od hus ze šlechtických farem a podobně. Určitě se tedy informujte také o původu peří, než přikrývku zakoupíte. 

Další podobné články
Chrániče matrace
Chrániče matrace jsou určené k ochraně matrace před poškozením a znečištěním. Mohou být vyrobeny z různých materiálů - například se používá bavlna, polyester, mikrovlákno. Samozřejmě je vhodné při výběru zohledit i další vlastnosti - voděodolnost, prachotěsnost nebo proti-alergenní účinky. Hlavním..
Bavlněná prostěradla
Bavlněná prostěradla jsou výbornou volbou pro každodenní použití. Bavlna je přírodní materiál, který je měkký, prodyšný a příjemný na dotek. Díky těmto vlastnostem jsou bavlněná prostěradla oblíbená u mnoha lidí. Při výběru bavlněného prostěradla je důležité zvolit správnou velikost pro vaše lůžko...