Jak rychle zhubnout

Zveřejněno: 02.06.2022

Zajímá Vás jak rychle zhubnout? Na to se podíváme v dnešním článku. V dnešní době není problém narazit na spoustu různých informací a doporučení jak rychle zhubnout a jistě jste narazili i na různé informace od sportovců, kde Vám tvrdí, že zhubnuli velkou váhu za krátkou dobu. Je však velice důležité, zda se bavíme o reálném hubnutí tuku a nebo pouze o snížení hmotnosti například formou úbytku vody nebo svalové hmoty. 

Jak tedy rychle zhubnout?

Obecně platí, že abyste mohli hubnout tuk, což je pravděpodobně Vaším cílem, je nutné mít nižší kalorický výdej než kalorický příjem, ale zároveň nesmí být Váš kalorický výdej extrémně nízký, protože v takovém případě se tělo přirozeně brání, zpomaluje metabolismus a veškerou přijatou energii uchovává. Také se poté cítíte neustále unaveni, hubnutí se Vám pomalu zastaví a nedosáhnete požadovaného efektu. Zároveň poté jakmile opět navýšíte kalorický příjem, tak tělo se začne přirozeně připravovat na další podobné období a uloží si ještě více tuku do zásoby. 

Obecně můžeme hovořit o tom, že zdravou správnou cestou lze hubnout okolo 1 Kg/týden tuku. 

Tipy na rychlé hubnutí

Jak již bylo uvedeno, cílem je mít vyšší kalorický výdej než příjem. Toho dosáhnete buď tak, že budete méně jíst a nebo se budete více hýbat a tím pádem více spálíte. Snažte se počítat celkově přijaté kalorie a to ne jenom z jídla, ale také z nápojů (slazené minerálky, slazené nápoje, cukr do kafe a podobně). Kolik má Vaše tělo výdej si můžete nechat spolehlivě změřit nebo použít některou chytrou váhu, která Vám kromě samotné váhy změří také další parametry. 

Další podobné články
Hubnutí břicha
Máte dobrou postavu a rádi byste zhubnuli jenom tuk na břiše? Potom Vám jistě pomůže tento článek na hubnutí břicha . Jistě jste se trápili mnoho času děláním sklapovaček a tuk se Vám stále drží na břiše. Nechcete také dělat jiné cviky, protože tuk potřebujete zhubnout jenom z okolí břicha. To je a..
Hubnutí bez kardio
Nedaří se Vám zhubnout a váháte nad tím, jestli je reálné zhubnout bez sportování a bez kardio? Ohledně hubnutí koluje po internetu velké množství mítu a nepravdivých informací. Jde zhubnout bez sportu a kardio? Ano, lze. Klíčové pro správné a zdravé hubnutí je kalorický deficit , což je laicky ř..