Hubnutí břicha

Zveřejněno: 07.11.2021

Máte dobrou postavu a rádi byste zhubnuli jenom tuk na břiše? Potom Vám jistě pomůže tento článek na hubnutí břicha. Jistě jste se trápili mnoho času děláním sklapovaček a tuk se Vám stále drží na břiše. Nechcete také dělat jiné cviky, protože tuk potřebujete zhubnout jenom z okolí břicha. To je ale chyba.

Lze zhubnout tuk jenom na břiše?

Jednoduše řečeno - bohužel nelze. Jediný způsob jak lze trvale a efektivně zhubnout je dodržování mírného kalorického deficitu a tělo v takovém případě hubne tuk z celého těla. Nelze tedy nijak cílit pouze na určitou partii a to ani v případě, že tuto partii cíleně neustále cvičíte. Dokonce se tím Váš progress zpomaluje, protože břicho je malý sval a tím pádem jeho cvičením spalujete méně kalorií, než když cvičíte například nohy. Nejdůležitější je ale držet tělo v mírném kalorickém deficitu. Více informací o kalorickém deficitu se můžete dočíst v našem článku. 

Pomůže mi nějaký přípravek?

Ano, pokud máte správně vyřešený jídelníček a jste v mírném kalorickém deficitu, můžete použít podpůrné připravky, například spalovače tuků. Pokud budete přijímat více kalorií, než kolik spálíte, tak žádný přípravek nemůže mít na hubnutí vliv a naopak budete přibírat. 

Další podobné články
Jak rychle zhubnout
Zajímá Vás jak rychle zhubnout ? Na to se podíváme v dnešním článku. V dnešní době není problém narazit na spoustu různých informací a doporučení jak rychle zhubnout a jistě jste narazili i na různé informace od sportovců, kde Vám tvrdí, že zhubnuli velkou váhu za krátkou dobu. Je však velice důlež..
Hubnutí bez kardio
Nedaří se Vám zhubnout a váháte nad tím, jestli je reálné zhubnout bez sportování a bez kardio? Ohledně hubnutí koluje po internetu velké množství mítu a nepravdivých informací. Jde zhubnout bez sportu a kardio? Ano, lze. Klíčové pro správné a zdravé hubnutí je kalorický deficit , což je laicky ř..