Fidget Spinner

Zveřejněno: 21.05.2018

Nejpopulárnější hračka na světě

Fidget Spinner je celosvětově rozšířená antistresová hračka. Tato hračka doslova pobláznila skoro celý svět. Tuto vychytanou věcičku si oblibily nejen děti, ale i dospělí. Fidget Spinner se stal jedním z nejvyhledávanějších slov na internetu. K začátku srpna 2017 se v Česku prodalo přes milion fidget spinnerů. Spinner je jedním z nejvíc vychytaných dárků, které slouží na odreagování se a snížení stresu. 

Co je to Fidget Spinner

Jde o malý trojzubec vyrobený nejčastěji z kovu nebo plastu, který má v sobě čtyři ložiska. Tři ložiska má po stranách a ve středu je ocelové či keramické ložisko, díky kterému se otáčí zbytek hračky. Hračka se protáčí mezi prsty. Spinner pracuje na principu setrvačníku. Lidé Fidget Spinneru říkají také například Točítko. 

Historie Fidget Spinneru

Fidget Spinner byl vynalezený již v 90. letech 20. století, ale populární začal být až na jaře 2017, zejména v Americe. Poté se velice rychle Fidget spinner rozšířil po celém světě. Catherine Hettingerová je označována za vynálezkyni této antistresové pomůcky, sama však uznala, že její původní nápad nemá se současnou hračkou moc společného. Původně byly spinnery vyrobeny pro děti s různými problémy jako je hyperaktivita, ADHD, autismus a úzkost. Avšak podle odborníků tato hračka neumí dělat až takové zázraky. Podle psychologů nejsou k dispozici objektivní vědecké důkazy, že jde o víc než o běžnou hračku.

Jak používat Fidget Spinner

Použití fidget spinneru je velice jednoduché. Stačí uchopit prostřední ložisko mezi dva prsty a roztočit. K roztočení si jednoduše pomáháte druhou rukou. Čím rychleji spinnerem zatočíte, tím déle se bude otáčet. Fidget spinner tak dokáže vytvořit až 7 000 otáček za minutu. S Fidget Spinnerem se dá dělat spousta zajímavých triků. S Fidget Spinnerem lze házet, můžete si ho přehozovat z ruky do ruky, můžete si ho prohazovat kolem těla, můžete si neposedné točítko roztočit na jednom prstě, čele, nose či jiné části těla a další a další triky. Některé zvládnete za pár minut, jiné vám dají zabrat, a abyste se je naučili, bude to vyžadovat soustředění, zručnost a preciznost - podobně jako například při řešení hlavolamů. Navíc budete muset poctivě trénovat i několik dní. Tato malá hračka je tak skladná, že se vejde i do kapsy. Je to hračka na ven i dovnitř, která vás zaručeně zabaví na několik dlouhých chvil.

Materiály a druhy Fidget Spinneru

Existuje velké množství druhů Fidget Spinnerů. Dělí se podle materiálu a tvaru. Nejběžnější materiál je plast. Dále se pak používá například materiál jako mosaz, nerezová ocel, titan, měď, ale třeba i zlato. Fidget spinnery se vyrábí v různém tvaru, nejčastější je tvar se 3 hlavami, na trhu najdeme však také spinnery s 2 hlavami. Dále mohou mít kruhový, čtvercový či jiný atypický tvar. Vylepšené kousky mají například i blikající LED diody nebo zabudovaný repráček uvnitř spinneru. Existuje opravdu nepřeberné množství potisků, například potisk Amerika, Army, Medúza, Tiger, Rainbow, Water, Crown a další. Zajímavé jsou také spinnery se třpytkami.      

Další podobné články
Mléčné zuby - kdy rostou a kdy vypadávají?
Mléčné zuby jsou první sada zubů, kterou člověk získává. Mléčné zuby se objevují u dětí obvykle kolem 6 měsíců věku a kompletní sada obsahuje 20 zubů. Postupně se začnou mezi 6 a 12 lety vyměňovat za trvalé zuby, kdy většinou začíná proces ztráty mléčných zubů a růstu trvalých zubů. Je důležité peč..
CSS partner - Jak zlevnit Google Nákupy až o 20%
Pokud provozujete vlastní e-shop, inzerujete produkty na google v rámci reklamy Google Nákupy a chcete ušetřit za provoz, potom je pro Vás ideální cesta zapojení přes CSS Partnera , který Vám umožní ušetřit na ceně prokliku až 20%. Co je to CSS program? CSS Program je reakcí Google na rozhodnutí ..
Hořčík
Hořčík je důležitý pro správné fungování našeho těla a hraje mnoho různých rolí v našem zdraví. Některé z hlavních funkcí hořčíku v těle jsou podpora zdravého srdce, posílení kostí, regulace metabolismu, podpora imunitního systému a uklidnění nervového systému. Kde získat hořčík Hořčík se nachází ..