Fidget Spinner

Zveřejněno: 21.05.2018

Nejpopulárnější hračka na světě

Fidget Spinner je celosvětově rozšířená antistresová hračka. Tato hračka doslova pobláznila skoro celý svět. Tuto vychytanou věcičku si oblibily nejen děti, ale i dospělí. Fidget Spinner se stal jedním z nejvyhledávanějších slov na internetu. K začátku srpna 2017 se v Česku prodalo přes milion fidget spinnerů. Spinner je jedním z nejvíc vychytaných dárků, které slouží na odreagování se a snížení stresu. 

Co je to Fidget Spinner

Jde o malý trojzubec vyrobený nejčastěji z kovu nebo plastu, který má v sobě čtyři ložiska. Tři ložiska má po stranách a ve středu je ocelové či keramické ložisko, díky kterému se otáčí zbytek hračky. Hračka se protáčí mezi prsty. Spinner pracuje na principu setrvačníku. Lidé Fidget Spinneru říkají také například Točítko. 

Historie Fidget Spinneru

Fidget Spinner byl vynalezený již v 90. letech 20. století, ale populární začal být až na jaře 2017, zejména v Americe. Poté se velice rychle Fidget spinner rozšířil po celém světě. Catherine Hettingerová je označována za vynálezkyni této antistresové pomůcky, sama však uznala, že její původní nápad nemá se současnou hračkou moc společného. Původně byly spinnery vyrobeny pro děti s různými problémy jako je hyperaktivita, ADHD, autismus a úzkost. Avšak podle odborníků tato hračka neumí dělat až takové zázraky. Podle psychologů nejsou k dispozici objektivní vědecké důkazy, že jde o víc než o běžnou hračku.

Jak používat Fidget Spinner

Použití fidget spinneru je velice jednoduché. Stačí uchopit prostřední ložisko mezi dva prsty a roztočit. K roztočení si jednoduše pomáháte druhou rukou. Čím rychleji spinnerem zatočíte, tím déle se bude otáčet. Fidget spinner tak dokáže vytvořit až 7 000 otáček za minutu. S Fidget Spinnerem se dá dělat spousta zajímavých triků. S Fidget Spinnerem lze házet, můžete si ho přehozovat z ruky do ruky, můžete si ho prohazovat kolem těla, můžete si neposedné točítko roztočit na jednom prstě, čele, nose či jiné části těla a další a další triky. Některé zvládnete za pár minut, jiné vám dají zabrat, a abyste se je naučili, bude to vyžadovat soustředění, zručnost a preciznost - podobně jako například při řešení hlavolamů. Navíc budete muset poctivě trénovat i několik dní. Tato malá hračka je tak skladná, že se vejde i do kapsy. Je to hračka na ven i dovnitř, která vás zaručeně zabaví na několik dlouhých chvil.

Materiály a druhy Fidget Spinneru

Existuje velké množství druhů Fidget Spinnerů. Dělí se podle materiálu a tvaru. Nejběžnější materiál je plast. Dále se pak používá například materiál jako mosaz, nerezová ocel, titan, měď, ale třeba i zlato. Fidget spinnery se vyrábí v různém tvaru, nejčastější je tvar se 3 hlavami, na trhu najdeme však také spinnery s 2 hlavami. Dále mohou mít kruhový, čtvercový či jiný atypický tvar. Vylepšené kousky mají například i blikající LED diody nebo zabudovaný repráček uvnitř spinneru. Existuje opravdu nepřeberné množství potisků, například potisk Amerika, Army, Medúza, Tiger, Rainbow, Water, Crown a další. Zajímavé jsou také spinnery se třpytkami.      

Další podobné články
Co nedělat na Nový rok - pověry a zvyky
Zřejmě také znáte přísloví “Jak na Nový rok, tak po celý rok”. Z toho vychází také mnoho pověr a zvyků. Vyhněte se hádkám a mrzutostem Pokud se budete na Nový rok hádat nebo budete mrzutí, budete mrzutí poté celý rok. Proto se vyhněte hádkám. Vyneste koše a vyžehlete prádlo Do nového roku se toti..
Reklamace - začínají platit nová pravidla
Novela zákona o ochraně spotřebitele přináší změny ve vztazích mezi zákazníky a obchodníky. Tyto změny se týkají také reklamací. Novela by měla platit už před Vánoci. Odpovědnost za vady se prodlužuje Odpovědnost za vady se nově prodlužuje, což jistě potěší samotné zákazníky. Prodlužuje se lhůta z..
Povlečení Minecraft
Povlečení Minecraft je povlečení na téma úspěšné hry Minecraft . Díky povlečení Minecraft můžete zpříjemnit pokoj fanouškům hry Minecraft. Co je to Minecraft? Minecraft je počítačová hra, která se odehrává v otevřeném světě, kde má hráč neomezenou svobodu pohybu a činnosti. Hra je napsaná v progr..