Deka pro miminko

Zveřejněno: 18.05.2022

Deky pro miminka jsou deky s větším důrazem na kvalitu, pochopitelně musí být zdravotně nezávadné a pro děti je také velice příjemné, když je deka příjemná na dotek. Dalo by se tedy říci, že se jedná o běžnou deku, ale musíte dbát větší důraz na jednotlivé parametry deky. 

Základní parametry deky pro miminka

Mezi nejzákladnější parametry na které byste se měli zaměřit při výběru deky jsou: 

  • Materiál a hřejivost
  • Velikost deky
  • Doplňky

Materiál dětské deky

Materiál volte primárně podle období, v kterém budete deku používat. Není tedy od věci mít více různých dek. Mezi nejčastější používané materiály patří tyto deky:

Bavlněná deka - dobře pohlcuje vlhkost, je prodyšná, snadno se pere. Nevýhodou této deky je horší ochrana proti chladu. Ideální je tedy na letní měsíce. 

Deka z polyesteru - rychle schne, nemačká se. Je ideální zejména na jaro. 

Flanelová deka - flanel je příjemný na dotek a hebký, zároveň dokáže produkovat teplo. Tato deka je vhodná na jaro i podzim. 

Vlněná deka - ideální deka do zimních měsíců

Minky deka - jedná se o moderní a oblíbený materiál, který velice dobře hřeje

Rozměry dětské deky

Rozměr deky volte primárně podle použití. Například do kočárku se hodí dobře velikost 70x150 cm , do dětské postýlky je zase nejčastější rozměr 90x140 cm

Doplňky dětské deky

Kromě samotné deky můžete často narazit na různé vychytávky, které Vaší deku dobře doplní. Jedná se například o deku s kapucí nebo deku s plyšovou hračkou. 

A co Vy, používáte dětskou deku a jakou doporučujete? 

Další podobné články
Alžbětiny příze
Hledáte Alžbětiny příze ? Příze, respektivě textilní vlákna, obecně lze rozdělit podle textilního vlákna na příze rostlinné, živočišné, minerální a umělé. Rostlinné jsou vyráběny z bavlny, lenu, juty, konopí, sisalu a podobně. Co se týká živočišných přízí, tak zde můžeme uvést jako zástupce vlnu, p..
Připlétací příze
Připlétací příze se používají ke zpevnění úpletů například do ponožek nebo nápletů. Pletenina je díky tomu pevnější, dobře trží tvar a také hezky pruží. Přípletací příze tedy mají trošku jiný účel než pletací příze . Pletací příze nabízí samozřejmě více různých výrobců a nelze tedy doporučit žádnéh..
Pletací příze
Pletací příze jsou speciální příze určené na pletení. Samotné příze můžeme rozdělit podle mnoha parametrů. Mezi nejčastější parametry patří zejména tloušťka příze, ale samozřejmě také materiál, ze kterého je příze vyrobena. Pletací příze podle tloušťky Podle tloušťky lze pletací příze rozdělit na ..