Damaškové povlečení

Zveřejněno: 27.04.2022

Damaškové povlečení se řadí mezi elegantní a luxusní materiál. Název Damašek vznikl po sirském městě Damašek, kde došlo ve 12. stolení k rozkvětu výroby tohoto materiálu. Úplně původně se však damašek vyráběl v Indií, Číně a Persii. Úplně původně se na jeho výrobu používaly příze z hedvábí a lnu, ale později syntetická vlákna, díky kterým získalo damaškové povlečení lesk, pevnost a méně se sráželo. 

Hlavní výhody damaškového povlečení

Damaškové povlečení je velice příjemné na dotek, minimálně se sráží a je měkké. Má velice vysoký lesk a dlouhodobě si dokáže udržet barvy. Damaškové povlečení často bývá jednobarevné a elegantní. Na výrobu Damaškového povlečení se zaměřuje například český výrobce Dadka Vracov. Nabídku damaškového povlečení si můžete prohlédnout také níže. 

Další podobné články
Povlečení Minecraft
Povlečení Minecraft je povlečení na téma úspěšné hry Minecraft . Díky povlečení Minecraft můžete zpříjemnit pokoj fanouškům hry Minecraft. Co je to Minecraft? Minecraft je počítačová hra, která se odehrává v otevřeném světě, kde má hráč neomezenou svobodu pohybu a činnosti. Hra je napsaná v progr..
Povlečení Lidl
Povlečení Lidl je povlečení, které lze zakoupit na prodejnách Lidl a také na e-shopu Lidl-shop. cz , což je oficiální obchod řetěžce Lidl. Cena povlečení je pro klienty velice příjemná a nízká, což je také důvodu, proč je povlečení lidl často vyhledávanou variantou. O společnosti Lidl Lidl je obch..