Damaškové povlečení

Zveřejněno: 27.04.2022

Damaškové povlečení se řadí mezi elegantní a luxusní materiál. Název Damašek vznikl po sirském městě Damašek, kde došlo ve 12. stolení k rozkvětu výroby tohoto materiálu. Úplně původně se však damašek vyráběl v Indií, Číně a Persii. Úplně původně se na jeho výrobu používaly příze z hedvábí a lnu, ale později syntetická vlákna, díky kterým získalo damaškové povlečení lesk, pevnost a méně se sráželo. 

Hlavní výhody damaškového povlečení

Damaškové povlečení je velice příjemné na dotek, minimálně se sráží a je měkké. Má velice vysoký lesk a dlouhodobě si dokáže udržet barvy. Damaškové povlečení často bývá jednobarevné a elegantní. Na výrobu Damaškového povlečení se zaměřuje například český výrobce Dadka Vracov. Nabídku damaškového povlečení si můžete prohlédnout také níže. 

Další podobné články
Chrániče matrace
Chrániče matrace jsou určené k ochraně matrace před poškozením a znečištěním. Mohou být vyrobeny z různých materiálů - například se používá bavlna, polyester, mikrovlákno. Samozřejmě je vhodné při výběru zohledit i další vlastnosti - voděodolnost, prachotěsnost nebo proti-alergenní účinky. Hlavním..
Bavlněná prostěradla
Bavlněná prostěradla jsou výbornou volbou pro každodenní použití. Bavlna je přírodní materiál, který je měkký, prodyšný a příjemný na dotek. Díky těmto vlastnostem jsou bavlněná prostěradla oblíbená u mnoha lidí. Při výběru bavlněného prostěradla je důležité zvolit správnou velikost pro vaše lůžko...