Damaškové povlečení

Zveřejněno: 27.04.2022

Damaškové povlečení se řadí mezi elegantní a luxusní materiál. Název Damašek vznikl po sirském městě Damašek, kde došlo ve 12. stolení k rozkvětu výroby tohoto materiálu. Úplně původně se však damašek vyráběl v Indií, Číně a Persii. Úplně původně se na jeho výrobu používaly příze z hedvábí a lnu, ale později syntetická vlákna, díky kterým získalo damaškové povlečení lesk, pevnost a méně se sráželo. 

Hlavní výhody damaškového povlečení

Damaškové povlečení je velice příjemné na dotek, minimálně se sráží a je měkké. Má velice vysoký lesk a dlouhodobě si dokáže udržet barvy. Damaškové povlečení často bývá jednobarevné a elegantní. Na výrobu Damaškového povlečení se zaměřuje například český výrobce Dadka Vracov. Nabídku damaškového povlečení si můžete prohlédnout také níže. 

Další podobné články
Lullalove deky
Lullalove deky jsou deky od značky Lullalove. Cílem této značky je přinést kvalitní designové produkty, které jsou kvalitní, multifunkční a mají zároveň nápad a hezký vzhled. Lullalove je polská značka kvalitního dětského textilu. Značka existuje od roku 2013 a v prvním produktem Lullalove byla kva..
Deka pro miminko
Deky pro miminka jsou deky s větším důrazem na kvalitu, pochopitelně musí být zdravotně nezávadné a pro děti je také velice příjemné, když je deka příjemná na dotek. Dalo by se tedy říci, že se jedná o běžnou deku, ale musíte dbát větší důraz na jednotlivé parametry deky. Základní parametry deky p..