Damaškové povlečení

Zveřejněno: 27.04.2022

Damaškové povlečení se řadí mezi elegantní a luxusní materiál. Název Damašek vznikl po sirském městě Damašek, kde došlo ve 12. stolení k rozkvětu výroby tohoto materiálu. Úplně původně se však damašek vyráběl v Indií, Číně a Persii. Úplně původně se na jeho výrobu používaly příze z hedvábí a lnu, ale později syntetická vlákna, díky kterým získalo damaškové povlečení lesk, pevnost a méně se sráželo. 

Hlavní výhody damaškového povlečení

Damaškové povlečení je velice příjemné na dotek, minimálně se sráží a je měkké. Má velice vysoký lesk a dlouhodobě si dokáže udržet barvy. Damaškové povlečení často bývá jednobarevné a elegantní. Na výrobu Damaškového povlečení se zaměřuje například český výrobce Dadka Vracov. Nabídku damaškového povlečení si můžete prohlédnout také níže. 

Další podobné články
Hotelové zapínání
Pokud se zajímáte o hotelový textil nebo obecně o textil, jistě jste už narazili na frázi hotelové zapínání . Možná Vás zaskočilo, co tato fráze znamená? Je to typ zapínání, stejně tak jako je například klasické zipové zapínání či starší knoflíkové zapínání, tak hotelové zapínání je navrženo primár..
Hotelový textil
Hotelový textil je speciální kategorie textilu, který je určen primárně pro komerční účely. Nejčastější využití naleznete hotelový textil zejména pro ubytovací zařízení, hotely, pensiony či případně stravovací zařízení. Hotelové povlečení má často různé úpravy, díky kterým je poté textil kvalitnějš..
Alžbětiny příze
Hledáte Alžbětiny příze ? Příze, respektivě textilní vlákna, obecně lze rozdělit podle textilního vlákna na příze rostlinné, živočišné, minerální a umělé. Rostlinné jsou vyráběny z bavlny, lenu, juty, konopí, sisalu a podobně. Co se týká živočišných přízí, tak zde můžeme uvést jako zástupce vlnu, p..