Bavlněné povlečení

Zveřejněno: 28.10.2021

Mezi obecně nejpoužívanější typy povlečení se řadí bavlněné povlečení. Bavlněné povlečení se vyrábí z bavlny a nejčastější typy zapínání bavlněného povlečení jsou na zip a na knoflík, nicméně lze narazit také na hotelové zapínání, které je určeno jak již název napovídá primárně pro hotely a místa, kde se povlečení mění často. Nejpoužívanější je v současné době určitě povlečení na zip. 

Údržba bavlněného povlečení

Co se týká údržby bavlněného povlečení, tak obvykle se pere povlečení v pračce a většina výrobců doporučuje prát povlečení naruby. Každý výrobce zároveň upřesňuje u svého výrobku na kolik stupňů doporučuje povlečení prát a jestli je vhodné sušení v bubnové sušičce. Při dodržování doporučení výrobce bez pochyby výrazně prodloužíte životnost povlečení. 

Další podobné články
Chrániče matrace
Chrániče matrace jsou určené k ochraně matrace před poškozením a znečištěním. Mohou být vyrobeny z různých materiálů - například se používá bavlna, polyester, mikrovlákno. Samozřejmě je vhodné při výběru zohledit i další vlastnosti - voděodolnost, prachotěsnost nebo proti-alergenní účinky. Hlavním..
Bavlněná prostěradla
Bavlněná prostěradla jsou výbornou volbou pro každodenní použití. Bavlna je přírodní materiál, který je měkký, prodyšný a příjemný na dotek. Díky těmto vlastnostem jsou bavlněná prostěradla oblíbená u mnoha lidí. Při výběru bavlněného prostěradla je důležité zvolit správnou velikost pro vaše lůžko...