Bavlněné povlečení

Zveřejněno: 28.10.2021

Mezi obecně nejpoužívanější typy povlečení se řadí bavlněné povlečení. Bavlněné povlečení se vyrábí z bavlny a nejčastější typy zapínání bavlněného povlečení jsou na zip a na knoflík, nicméně lze narazit také na hotelové zapínání, které je určeno jak již název napovídá primárně pro hotely a místa, kde se povlečení mění často. Nejpoužívanější je v současné době určitě povlečení na zip. 

Údržba bavlněného povlečení

Co se týká údržby bavlněného povlečení, tak obvykle se pere povlečení v pračce a většina výrobců doporučuje prát povlečení naruby. Každý výrobce zároveň upřesňuje u svého výrobku na kolik stupňů doporučuje povlečení prát a jestli je vhodné sušení v bubnové sušičce. Při dodržování doporučení výrobce bez pochyby výrazně prodloužíte životnost povlečení. 

Další podobné články
Hotelové zapínání
Pokud se zajímáte o hotelový textil nebo obecně o textil, jistě jste už narazili na frázi hotelové zapínání . Možná Vás zaskočilo, co tato fráze znamená? Je to typ zapínání, stejně tak jako je například klasické zipové zapínání či starší knoflíkové zapínání, tak hotelové zapínání je navrženo primár..
Hotelový textil
Hotelový textil je speciální kategorie textilu, který je určen primárně pro komerční účely. Nejčastější využití naleznete hotelový textil zejména pro ubytovací zařízení, hotely, pensiony či případně stravovací zařízení. Hotelové povlečení má často různé úpravy, díky kterým je poté textil kvalitnějš..
Alžbětiny příze
Hledáte Alžbětiny příze ? Příze, respektivě textilní vlákna, obecně lze rozdělit podle textilního vlákna na příze rostlinné, živočišné, minerální a umělé. Rostlinné jsou vyráběny z bavlny, lenu, juty, konopí, sisalu a podobně. Co se týká živočišných přízí, tak zde můžeme uvést jako zástupce vlnu, p..